Головна / Духовне життя / Пресвятая Богородице, спаси нас!

Пресвятая Богородице, спаси нас!

Йде 25 рік Незалежності нашої держави, але ще і сьогодні помітні наслідки боротьби атеїстичної радянської влади з Церквою. Ми ще й досі відчуваємо негативний вплив цих часів, коли закривалися церкви, нищилися хрести, фігури Спасителя, Божої Матері та святих, які колись наші предки ставили в містах та селах для того, щоб вони охороняли нас від всякого зла. Майже кожний населений пункт має такі болючі спогади. Не оминула ця лиха година і наше село, а колись величне містечко Тартаків, яке недавно відсвяткувало своє 600-ліття. В його історії теж є болючі рани, котрі на віки залишила ця влада. Знищений костел, замок Потоцьких та повністю знищена вежа і багато інших історичних пам’яток, а також як свідок цих страшних часів залишився зруйнований постамент в центрі села при дорозі на Луцьк. За свідченням 85-річної корінної жительки Марії Паращук та інших жителів села, які чули від своїх батьків та прабатьків, на цьому постаменті стояв металевий хрест із змією під ним. За іншою з версій, яка, на жаль, немає жодних документальних підтверджень, стояла фігура святого римо-католицької церкви Флоріана.

З волі Божої у 2011 році поруч цього сплюндрованого місця повстав новий храм Різдва Іоана Предтечі УПЦ КП. За духовною порадою настоятеля о. Василя Михайлишина громада церкви Різдва Іоана Предтечі вирішила відновити колишнє святе місце та історичну справедливість, встановивши там фігуру Пресвятої Богородиці на добровільні пожертви за ініціативою парафіянок Ірини Масинник, Надії Войтович, Надії Дуди та інших.

Чому саме фігура Пресвятої Богородиці, а не хрест чи фігура святого? А тому, що Тартаків віками перебуває під особливою опікою Божої Матері. Доказом цього є дві чудотворні ікони Богородиці, одна з яких колись була в костeлі Архістратига Михаїла і вивезена в Польщу, а інша знаходиться у сільській церкві громади УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці. Беручи до уваги, що постать Пресвятої Богородиці виступає об’єднавчим фактором, адже Вона є першою серед всіх святих, і до Неї зі своїми молитвами звертаються віруючі усіх конфесій, громада церкви присвятила встановлення цієї фігури до ювілею 600-ліття с. Тартакова, цим самим закарбувавши історичну дату свого села для прийдешніх поколінь.

20 вересня напередодні Тартаківського празника блаженний Сокальського району проієрей Михайло Гнатів, протоієрей о. Василь Михайлишин посвятили фігуру Матері Божої.

Сьогодні у важкий для нашої держави час всі віруючі возносять свої молитви до Всещедрого Бога та Пресвятої Діви, щоб в державі та в кожній родині був мир, єдність та спокій. Віримо, що встановлена фігура Пресвятої Богородиці буде не лише відновленням святого місця та історичної справедливості, але стане прикрасою центру села Тартаків, і вже ніколи жодна лиха людська рука не насмілиться сплюндрувати це святе місце, яке тепер велично увінчує фігура Цариці Небесної. І біля Неї постійно лунатимуть прості слова молитви: «Пресвятая Богородице, спаси нас!»

Зоряна СМУТ, парафіянка.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 − 12 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!