Духовне життя

Парафіяни Сокаля вітали Владику Сокальсько-Жовківської єпархії єпископа Михаїла Колтуна

7 квітня, у день свята Благовіщення Пречистої Діви Марії, парафіяни Сокаля біля однойменної каплички, що по вулиці Підкови (поруч з ліцеєм), вітали Владику Сокальсько-Жовківської єпархії єпископа Михаїла Колтуна. За його участю відбулася архієрейська Служба Божа та освячення наріжного каменя під спорудження церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці. На урочистостях були декан Сокальський Петро Звір, настоятель катедрального храму св. ап. Петра і Павла Ярослав Кащук, декан Тартаківського деканату Богдан Лилик, священики Володимир Августовський, Іван Макар, Тарас Венгрин, Ярослав Партика, Мирослав Банах, Михайло Вітт.

Владику парафіяни зустріли хлібом-сіллю та квітами. Настоятель парафії Василь Партика подякував усім, хто прибув до "маленького сокальського раю", щоб освятити наріжний камінь під будівництво храму. У відповідь Владика Михаїл, зокрема, сказав: "Нині разом з вами розділяю заснування храмового празника Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це  початок нового подальшого життя парафії. Освячений наріжний камінь, на якому Господь будує свою церкву, своє царство, своє життя, бо для цього життя Він покликав Пресвяту Богородицю. Разом ми нині відкриваємо нову сторінку для парафії, для церкви, для Сокаля. Будемо своїми стараннями розбудовувати те місце, щоб воно було угодним для парафіян, для Бога. Пресвята Богородиця тут уподобала нашу віру і працю, щоб ми знайшли ласку в Бога для нашого життя". 

А вже у капличці, під час святочної літургії, продовжив: "Через пережиття, через жертви, які Бог допустив на нашу долю, випробовуємо себе у любові. 

Благовіщення  це добра вістка, що нині в цій церкві голоситься добра новина, яка нас оновлює, підсилює, здоровить. Бажаю усім докласти всіх зусиль, до яких нас церква закликає, щоб наше християнське життя розвивали в дусі доброї вістки, доброї новини".

А кажучи про виконання Божої волі, архієрей зазначив: "Коли йдеться про будову церкви  то тут є певне і видиме місце, завдання і покликання для тих, хто хоче Божу волю чинити. Божі наміри стаються нашими намірами, Божа воля стається нашим завданням, щоби тут її сповнити. Хай кожен прикладається до цього святого місця, а звідси черпає силу для життя".

Владика Михаїл Колтун провів нижчі священня шістьох семінаристів, серед них сокальця Назарія Федишина.

А вже біля освяченого наріжного каменя священик Василь Партика наголосив, що "в свято Благовіщення усім нам нині відкривається Боже спасіння і споконвічна воля Божа. Років п’ять тому, коли одна парафіянка йшла з родиною, внучка сказала: бабусю, подивіться, яке тут гарне місце, було б добре, якби тут стояла церква. І ось ми на цьому святому місці, де посвячений камінь під будівництво храму. В цей нелегкий час дякую Богові, що є капличка, парафія, відчуваю піклування Бога". Він подякував усім, хто спричинився до спорудження каплички і нині допомагає для побудови дерев’яної церкви.

Сокальський міський голова Богдан Зарічний: "Цього року празник особливий, бо освячено наріжний камінь під будівництво церкви. Це важливо для вашої громади і для цілого міста. Зараз важкі часи, гинуть кращі сини України, в тому числі й наші сокальці, але саме в такий час твердне наша віра  це єдине, що дає нам можливість знайти душевний спокій. Ми реалісти, розуміємо, що за день чи місяць церква не постане, але з іншого боку  кожен впевнений, що церкву збудують. І міська рада, і депутати підтримують вас у цьому починанні. Спільними зусиллями треба зробити благоустрій у парку, щоб він мав красивий естетичний вигляд, а основне тут  храм, де кожна людина зможе знайти спокій для душі та тіла. Вірю, що в цій новозбудованій церкві буде ще не одна врятована душа. Бажаю, щоб з Божою допомогою була збудована церковця, а усім  Божої опіки, здоров'я, щастя і миру".

В урочистих заходах також взяли участь голова районної ради Ігор Дацюк та голова РДА Олег Кожушко. 

Варто сказати, що у капличці проходили дні духовної віднови, які проводив отецьмісіонер Михайло Шевчишин (ЧНІ). Для почитання були привезені мощі св. Івана Павла, а також репродукція ікони Нерукотворного Спаса.

Ця парафія сягає своїми початками 2007 року. Спочатку підготовляли відповідні документи, згодом відбувалися спільні моління. У 2014-ому почала діяти каплиця, в ній проводять богослужіння. 

На завершення парафіяни сфотографувалися з Владикою, який розділив з ними це свято, і просив у Бога сили і наснаги сповняти добрі справи у Його церкві.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.