Духовне життя

Прихисток на подвір’ї Сокальської поліклініки та Сокальської центральної лікарні

Можливо такі, о може інші слова благання, просьби, подяки говоритимуть люди, проходячи біля фігури Матері Божої, яка на величавому постаменті у своїх білосніжних шатах знайшла притулок і прихисток на подвір’ї Сокальської поліклініки та Сокальської центральної лікарні. Коли на серці туга, коли страшний невимовний тягар або ж коли душу переповнює радість ми йдемо до Неї, Матінки Божої. Вона ж вислухає нас, простить, як прощає рідна мати, і дасть спокій і затишок в душі, а в серці оселиться надія… А ще Вона стоїть біля стін медичного закладу, де стільки болі, стільки бід і в той же час жевріє віра і надія. І власне цю силу надіятися і вірити дає людям Матір Божа. Очевидно саме цього хотіли ініціатори і жертводавці, за кошти яких придбана фігура Божої Матері. Бо вони як ніхто інших знають силу Божої підтримки, силу опіки Пречистої Діви Марії, бо пережили страшну втрату, але у своєму серці мають віру і любов. Мають пам’ять. І це їх тримає на білому світі. Тому й розуміють як саме у цьому місці потрібна присутність Матері Божої.

У минулу неділю цю фігуру освятили священики о. Ярослав Кащук та о. Андрій Дутчак. До фігури прийшли медики, жителі ближніх вулиць. Про значення для кожного з нас Матері Божої говорив і митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук.

– У хвилю страждання і болю наш люд звертається до Матері Божої, до заступниці всіх хворих, тих, хто терпить і страждає, і всіх, хто потребує опіки Божої Матері. Тому ще Симеон, коли тримав на руках ще маленького Ісуса Христа і сказав до Божої Матері ті пророчі слова: «Меч терпіння прошиє Тобі душу, щоб відкривалися серця терплячі, щоб вони завжди знаходили собі потіху». І ось з ласки Божої і участі жертводавців повстала фігура Матері Божої біля лікарні. І то не випадково. Бо тут найбільше терплячих. Не випадково й через те, бо на нашу землю ворог зазіхає. Знову і знову продовжується геноцид проти нашого народу, моральний, інформаційний, геноцид наших душ. І ми під опіку Божої Матері віддаємо всіх воїнів, які зараз захищають нашу землю. Найвищі наші мужі казали, що війна закінчиться за місяць, але вона не закінчується, бо є з того зиск. А тут щодня гинуть воїни і кінця краю тому не видно. А яке ж то горе для матерів, які втратили найдорожче – своїх синів. Куди їм йти до кого звертатися? Нині одна надія – на Матір Божу. До неї зносять молитви матері за своїх дітей. І тому на часі повстала ця фігура, щоб оздоровлювати наші душі».

Головний лікар ЦРЛ Роман Швед та завідувач Сокальською поліклінікою Надія Сикиндюк поставили до підніжжя фігури Матері Божої кошик квітів.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.