Рада Церков міста Львова надала рекомендації священнослужителям та мирянам усіх конфесій щодо святкування Вербної (Квітної) неділі та Великодня
«Найперше, хочу подякувати нашим владикам, оскільки як і минулого року, церква дуже відповідально підходить до святкування найбільших християнських свят в році. Як і минулого року, ми спільно розробили низку інструкцій для священників та мирян, як потрібно святкувати цього року Вербну неділю і Великдень. Адже знаємо, що на ці свята дуже багато людей йде до храму, тому важливо, щоби ми в безпечних умовах відзначили ці великі два християнські свята. Як і минулого року, ми будемо рекомендувати низку інструкцій, які напрацювали спільно.
Однією із важливих буде рекомендація духовенства перебувати молитовно вдома, в режимі онлайн, також буде можливість освятити страви чи вербне галуззя онлайн після прочитання відповідних молитов. Якщо, все ж таки, люди підуть до церкви на Вербну неділю чи на Великдень, то рекомендовано перебувати більше на вулиці, сподіваємося, погода цьому сприятиме. В самій церкві відстань між людьми має бути не менше 1,5 метра, люди, звичайно ж, повинні дотримуватися всіх карантинних норм – маска, дезінфекція рук. Також буде прохання до духовенства чи відповідальних осіб у церквах контролювати кількість людей біля самого входу у храм.
Щодо пошанування церковних атрибутів – а ми маємо в ці дні і підхід до Плащаниці, то теж прохання до людей щоби вони підходили, дотримуючись дистанції та всіх карантинних норм. Пошанування буде здійснюватися земним поклоном без цілування святих ікон.
Освячення верби чи пасхальних наборів здійснюватиметься винятково на вулиці з дотриманням дистанції. Також є рекомендація тим парафіям, які є поряд з парками чи скверами, освячувати вербу чи страви там, оскільки рекомендація медиків є такою, що на свіжому повітрі складніше заразитися. Щодо всіх інших богословських і канонічних питань, настоятелі церков вже будуть самі інформувати своїх парафіян про те, як потрібно дотримуватися.
Хочу подякувати нашим церквам за те, що усвідомлено підходять до відзначення цих великих християнських свят. Сподіваюся, що спільними зусиллями ми зможемо подолати цей вірус», – прокоментував Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».
Капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк наголосив, що церква упродовж всього періоду пандемії дотримується карантину, аби вірні були у безпеці. Церква не ставить людей перед альтернативою, а наголошує на особистій відповідальності кожного зокрема.
«Фактично, чогось нового у цих рекомендаціях ми не прочитаємо, адже ще на початку пандемії – минулого року єпископи нашого міста напрацювали низку рекомендацій, як поводитися у часі Великодніх свят в умовах карантину. Протягом цього року ми не виходили з цих карантинних норм, тому у храмах дотримувалися санітарних норм, стояли станції дезінфекції рук, наші вірні навчилися бути у храмах в масках, дотримуватися соціальної дистанції. Наші вірні розуміють всю цю небезпеку, яка полягає в тому, що ми часом можемо бути носіями цього небезпечного вірусу, наші вірні усвідомлюють і знають, що коли вони почувають себе не до кінця добре і були в контакті з хворими, мусять бути на самоізоляції. Тому церква дає можливість усім бути присутніми зі своєю церквою – ми маємо онлайн трансляції майже з усіх наших храмів, і вірні можуть єднатися у спільній молитві онлайн.
Ми не ставимо людей перед альтернативою – або/або, ми наголошуємо на відповідальності кожного зокрема. Ми, як церква, будемо дотримуватись усіх карантинних обмежень. Ми дотримувалися цих рекомендацій протягом року, щоб наші вірні, які є у храмі, могли безпечно себе почувати. Сподіваюся, що ми не будемо спекулювати на цій темі, адже більше шкоди може завдати святкування, яке не стосується духовно-релігійного пережиття цього свята. Більше шкоди можемо завдати собі і своїм ближнім уже зокрема під час святкування самої Паски – це наші пасхальні трапези, відвідування рідних, друзів тощо. Ми маємо розуміти, що перебуваємо у часі пандемії і мусимо себе обмежити», – зазначив у коментарі капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк.
пам’ятка
відео: Андрій Андрух