Закінчити відновлення святині науковці планують влітку, далі — розпочнуть роботи з її монтажу.
Реставрують іконостас фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України, зокрема відділ реставрації творів олійного та темперного живопису, меблів, поліхромної скульптури та декоративного рельєфу. Над відновленням пам’ятки працює близько 25 спеціалістів, роботи тривають вже третій рік.
«Після того, як у церкві були відреставровані всі стінописи, постало питання відновлення іконостасів. Оскільки з Національним центром музей співпрацює понад 40 років, то і цього разу ми звернулися до них. Роботи розпочалися у 2020 році. І навіть попри пандемію, а тепер ще й початок повномасштабної війни, відновлення іконостаса практично не припиняли», — розповідає директорка музею «Дрогобиччина» Алла Гладун.
За її словами, реставрація пам’ятки такого рівня і такого масштабу — процес дороговартісний, але, усвідомлюючи значущість та унікальність старовинного іконостаса, всі видатки взяв на себе Національний центр. Минулоріч із закупівлею засобів та матеріалів, необхідних для роботи, допомагав також швейцарський фонд «ALIPH Foundation».
Наразі майже завершеною є реставрація ікон праздничкового та апостольського рядів. Закінчується процес відновлення обрамлення. Активно триває робота над іконами пророчого ряду.
Нагадаємо, церква святого Юра в Дрогобичі є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО. Її іконостас датується XVII ст. Зараз храмом опікується Музей «Дрогобиччина».
Додамо, у 2019 році департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА нагородили міжнародною відзнакою «Кришталева цегла» за реставрацію цієї унікальної церкви.