Духовне життя

Різдвяний обід для бідних: у Львові запрошують долучитися до благодійної акції

Щороку у Львові 7 січня Спільнота святого Егідія влаштовує різдвяний частунок для бідних. Таку акцію організатори проводять вже близько 15 років. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом готують смаколики та подарунки. Однак цьогоріч ініціатива передбачає певні зміни.

“Ми святкуємо Різдво з бідними, щоб підкреслити – Ісус народився у бідній стаєнці. А ці люди свідчать про присутність Христа. Усе, що ми робимо для цих наших друзів, робимо і для Ісуса. Тому в Різдво ми хочемо поставити їх у центр як уособлення новонародженого Ісуса, якого ми приймаємо і вітаємо”, – ділиться координаторка спільноти Іванна Синицька.

Як зізнається пані Іванна, на першу різдвяну гостину прийшли приблизно дванадцять людей. А цьогоріч організатори запросять понад 300 гостей, але й не відмовлять тим, хто прийде без запрошення. Традиційно таке свято влаштовували в одному зі львівських храмів. Однак в січні різдвяний обід проведуть у двох локаціях з певними змінами відповідно до карантинних норм.

“Щороку ми готували гостину у приміщенні одного з львівських храмів, де накривали стіл з гарячими стравами, кутею, пампушками та солодощами. Оскільки ми не можемо розмістити таку кількість людей в одному храмі, то проведемо два різдвяні обіди у храмах Львова – у церкві Покрову Богородиці на Личаківській та в храмі Архистратига Михаїла на Винниченка. Ми роздаватимемо людям упаковані гостинці на вулиці. Кожен з учасників також отримає подарунок – теплі речі, солодощі та засоби особистої гігієни”, – говорить організаторка Іванна.

Щороку напередодні Різдва учасники отримують іменні запрошення на обід. Організатори вже знають цих людей, адже щочетверга бачаться з ними під час роздачі їжі, яку ініціює спільнота святого Егідія у Львові. Кожного з бідних у спільноті вважають членом великої родини.

“Ми не сприймаємо їх як окрему категорію людей, які чогось потребують. Тому ми не називаємо їх бідними, а вважаємо своїми друзями, яких приймаємо з любов’ю і повагою”, – наголошує координаторка спільноти.

До благодійної акції може долучитися кожен охочий. Небайдужі львів’яни можуть допомогти коштами, пожертвувати їжу або приєднатися до самого процесу підготовки – пакувати подарунки, готувати смаколики та роздавати їжу. Організатори потребують допомоги волонтерів і в сам день різдвяного обіду – 7 січня.

Додамо, різдвяний обід відбудеться у двох локаціях:

Церква Покрову Богородиці (Личаківська, 175а) з 10:00 до 17:00.

Храм Архистратига Михаїла (Винниченка, 22) з 14:30 до 15:00.

Контакти координаторів ініціативи:

0672845077 – Лариса Шидловська

0679532155 – Іванна Синицька

Більше інформації – на сторінці події у фейсбуці.

Голос Сокальщини на GoogleNews