Духовне життя

Сьогодні творенням світлової хвилі у Львові вшанують пам’ять дітей, які померли під час вагітності чи після народження

15 жовтня 2021 року, на території архикатедрального собору Святого Юра (площа Святого Юра, 5) та безпосередньо у соборі вшанують пам’ять дітей, які померли під час вагітності, чи невдовзі після народження.

Програма заходу:

17.00 – Відкрита локація на площі Святого Юра для відвідувачів заходу 17.30 – Вступне слово-презентація у соборі Святого Юра 18.00 – Божественна Літургія (собор Святого Юра) 19.00 – Творча академія, урочисте творення “Світлової хвилі” через запалення свічок за маленьких ангелів на площі біля памятника митрополитові Андрею Шептицькому 20.00 – Завершення заходу

Як розповіла ініціаторка заходу, засновниця та голова організації “Перинатальний хоспіс “Слід життя” с. Юстина Голубець, головна мета заходу – привернути увагу громадськості до теми, яку часто у суспільстві замовчують.

“Цей захід має привернути увагу людей, аби розірвати мовчанку, яка є в нашому суспільстві довкола цієї теми. Наша мета – показати, що ця тема торкає не лише маму, не лише тата, але кожного з нас у суспільстві, бо ми також зустрічаємося з людьми, які пережили втрату і нам треба хоча б вміти з ними поводитися. Чи спілкуватися на ту тему, чи її уникати.Також будемо творити світлову хвилю.  Це унікальна творча дія, яка започаткувалася у 2006 році і поширилася в інший країнах. Обрана була 19-та година, щоб свічки були запалені упродовж цілої години. Якщо це буде зроблено хоча б точково, то упродовж 24 годин весь світ буде “горіти” на пам’ять про тих дітей. Це знак єднаючої дії, це спогад тих дітей, повернення гідності тим дітям, про яких ми можемо навіть не знати, але батьки знають про них”, – розповіла с. Юстина.

Сестра розповіла, що у творенні хвилі також беруть участь не лише батьки, а й усі небайдужі. І часто можна почути від батьків: “Нарешті хтось заговорив про наших дітей”.  Це нова культура бачення того світу втрачених дітей, бо це маленькі крихітні життя, які не мають нічиєї підтримки, окрім, можливо, своїх батьків.

Додамо, що такий захід відбувається вже не вперше і є щорічним. Також 15 жовтня у всіх храмах УГКЦ підноситимуть молитви на пам’ять про дітей, які померли під час вагітності чи відразу після народження.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.