Головна / Духовне життя / Відбулося свято пісні у Народному домі села Тартаків

Відбулося свято пісні у Народному домі села Тартаків

«БЛАГОСЛОВИ НАС, БОЖЕ» – під такою назвою з ініціативи настоятеля церкви Різдва Івана Хрестителя о. Михайла Кісілевича пройшло свято пісні у Народному домі села Тартаків.

“Прекрасні духовні плоди приносить молитва до Господа Бога, вона через подвиг стає дорогим надбанням душі, приносячи їй радість, мир, довготерпіння, лагідність і всяке благо. Через молитву відбувається справжнє Богопізнання. Вона є початком вічного життя. А тому для нас, християн, молитва стає необхідністю і першою умовою нашого спасіння. Коли людина слухає Христа і творить добро  вона повертається лицем до Бога. Тож поринаючи у сьогоднішнє свято пісні, радіймо й веселімося, дбаймо, щоб наші серця були сповнені вірою і любов’ю до Господа Бога і до ближніх, скріпляймо наші серця надією на Боже милосердя. Будьмо послідовниками в своєму житті віри, надії і любові Спасителя”, такими словами розпочала свято ведуча Любов Савчук. Вони передували молитві "Отче наш". А далі присутніх привітав о. Михайло Кісілевич. Пролунав його вірш "Дві матері". Із завмиранням серця слухали тартаківчани пісню "Що то за пані", яку о. Михайло виконав зі своїми братами Богданом і Василем та сином Назарієм.

З ласки твоєї, Маріє,
Зернятко в колосі зріє.
Бачать сліпці дорогу,
Линуть молитви до Бога.

Вірш до Матері Божої прочитала Вікторія Чемерис, а "Молитву до матері"  Ірина Лоцько. Поезії також декламувала Ярослава Рижок.

Найкраща в світі  рідна хата
Під ясеновими крильми.
У ній тепло і очі мами
І доброта її руки…

У виконанні братів Кісілевичів чудово прозвучали пісні "Мамина світлиця", "Пшеничне перевесло", "Не сип, мила, скла". А коли о. Михайло з Надією Федюк співали пісню "Місяць на небі", серця слухачів сповнювалися безмежною ніжністю і любов’ю. Гаряче аплодували слухачі Надії Федюк за виконану нею пісню "Рідна земля".

Край дивовижної краси,
Святий мій рідний край.
Край благодатної роси,
Воістину Господній рай!

Чарував слухачів ще один чудовий голос студентки Львівської консерваторії Галини Шеремети, у виконанні якої під власний акомпанемент на бандурі прозвучали пісні "Рідний край", "Прилетіла ластівка". І справді, там, де є ластівка, там щастя є поруч, де живе ластівка  панує добро.
З дідапрадіда в родині Кісілевичів панує патріотичний дух. Ці люди боролись за волю і кращу долю України, були патріотами і захисниками своєї держави. Із покоління в покоління родина зберігає і успадковує цей патріотизм. І нині брати Кісілевичі несуть у своїх серцях героїзм пращурів. Разом з українським християнським народом моляться за кращу долю українського народу, за мову незалежної держави, а спогади своїх дідів, які боролись за волю України, передають уже синам.

Цей дух гарно передала пісня "Ой, там три браття з Прикарпаття" у виконанні о. Михайла, його братів та сина.

Хористи церкви, яким акомпанував Юрій Капелусь, виконали духовні пісні, зокрема, "Моліться, люди, всі до Бога", "Припадаю до Тебе, мій Христе", "Радуйся, Маріє!", а також про рідне село Тартаків. Потім слово мали о. Михайло та сільський голова Степан Орловський. Привітав усіх з чудовим святом духовної пісні і народний депутат України Степан Курпіль. Він також розповів про політичну ситуацію в державі.

Серця слухачів були переповнені любов’ю. Недаремно, хто хоч раз послухав виступи братів Кісілевичів, хоче почути їх ще і ще раз. Їх запрошують і міста, і села, нагороджують бурхливими оваціями, теплими словами подяки. Тож "Многая літа", яким закінчилось це свято, прозвучали і на їх честь. Нехай Господь дарує їм многії і благії літа на шляху служіння Україні.

Оксана АДАМЧУК,
жителька с. Тартаків.

 

Фото Василя Сорочука.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!