Духовне життя

Доля Владики подібна до долі церкви

Як повідомляв у попередньому номері «Голос з-над Бугу», 12 липня у Сокалі відбулися урочистості, присвячені Року віри, 1025-літтю хрещення Руси-України, 105-тій річниці празника Катедрального храму Святих Верховних Апостолів Петра і Павла та 20-му року архієрейських свячень єпископа Сокальсько=Жовківської єпархії Михаїла Колтуна.

Божественну Літургію у храмі св. ап. Петра і Павла очолив митрополит Львівський Ігор Возьняк. У співслужінні йому допомогали митрополит ТернопільськоЗборівський Василь Семенюк, митрополит Львівський Мечислав Мокшицький (РКЦ), преосвященні єпископи Богдан Дзюрах, Йосафат Говера, Йосиф Мілян та владика Михаїл Колтун.

У святій літургії взяли участь представники єпископів з ІваноФранківська, Дрогобича та Стрия. На єпархіальне свято прибули священнослужителі з усіх деканатів (п’ятнадцяти) єпархії, отці Редемптористи, отці Василіяни та сетримонахині, які виконують своє служіння у катехитичних школах та парафіях Сокальсько-Жовківської єпархії.

У проповіді високопреосвященний митрополит Ігор Возьняк зосередив увагу парафіян на роздумуванні про життя апостолів Петра і Павла. Відтак проповідник заохотив присутніх «бути вдячними за дар віри, за ласку святого Хрещення та за приналежність до Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви». Він також привітав єпископа Сокальсько-Жовківського Михаїла Колтуна, побажав йому гідного служіння Богові та людям.

Від імені Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, привітання єпископу Михаїлу виголосив владика Богдан Дзюрах, а від обласної ради – голова бюджетної комісії Ярослав Качмарик.

Теплі слова владиці Колтуну були адресовані від Івано-Франківської митрополії, Львівської міської ради, Міністерства оборони, Головного управління внутрішніх військ, керівників районних, міських рад та райдержадміністрацій.

Народні депутати України – від ВО «Свобода» Ірина Сех та від ВО «Батьківщина» Степан Курпіль – привітали Владику Михаїла Колтуна з ювілеєм від дня проголошення його єпископом.
– Вам довірено велику й відповідальну місію – вести за собою численну паству, усіх вірних, які мешкають на території, охопленій межами єпархії. А це понад 300 тисяч мирян та близько 250 священиків, які потребують Вашої опіки, Вашої підтримки, Вашого архіпастирського слова. Ваше життя та служіння – найкращий приклад для Вашої пастви, передусім для молоді, для всіх людей, які мали щастя спілкуватися з Вами, спільно з Вами молитися і слухати Ваші проповіді, – зазначила Ірина Сех.

Степан Курпіль, даруючи картину художника Петра Сипняка, зокрема, сказав: «На цьому полотні, перед храмом приморожені дерева. Але від святині йде сонячне світло надії, добра та любові. Це можна порівняти з нашою грекокатолицькою церквою, яка була у підпіллі. Саме Ваша доля, Владико Михаїле, подібна до долі церкви».

Тут варто наголосити, що у 1993 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив Михаїла Колтуна єпископом УГКЦ. Він став першим єпископом, висвяченим після виходу УГКЦ з підпілля. Із 2000ого Владика Михаїл Колтун є Правлячим Архієреєм СокальськоЖовківської єпархії.

Спільною молитвою всі парафіяни привітали єпископа. А Владика Михаїл подякував їм за участь у святі та уділив архієрейське благословення.

Усім бажаючим, хто цього дня побував на святковому Богослужіннi, було роздано по частинках великий коровай.

Опісля бажаючі мали змогу послухати виступ військового оркестру перед колишнім кінотеатром.

Владика Михаїл Колтун благословив дітей та парафіян, і з усіма священнослужителями та вірними сфотографувався на згадку.

Василь СОРОЧУК.

Фото Юрія Товарянського.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.