Духовне життя

Технологією 3D-мапінгу у дерев’яній церкві в Комарно відтворили іконостас, якого тут наразі нема

«Михайлівська церква в Комарно: до основ» – саме під такою назвою сьогодні відбулася презентація відеомапінгу в храмі Архістратига Михаїла, шо є пам’яткою архітектури національного значенням побудована у 18 столітті.

«Це вперше в Україні за допомогою сучасних 3D технологій, використовуючи світло та звук, відвідувачам демонструють втрачені деталі церковного іконостасу. Церква Архістратига Михаїла є дуже особливим, намоленим місцем. Переступаючи її поріг відчувається неабияка духовна сила та енергетика. Зцілюєшся душею в такі моменти. Знаходиш відповіді на всі запитання. І тому так важливо популяризувати нашу сакральну спадщину, привертати увагу до таких красивих, давніх церков, реставрувати їх і берегти, перетворювати в місця паломництва, в культурні і туристичні магніти. Нам є за що подякувати організаторам заходу”, – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації Олена Василько.

Михайлівський храм споруджений близько 1730 року. Зараз, на жаль, не діючий. Але сьогодні знову оживає і зачаровує відвідувачів своєю неземною, сакральною красою та величчю.

“Цей проєкт – це один із найкращих прикладів, як з мінімальними затратами і, щонайголовніше, без втручання в автентику, зберігати і показувати, який великий спадок ми дістали від наших предків. Ці п’ятнадцять хвилин історії, де минуле поєднується з мабутнім, безцінні” – коментує авторка ідеї та координаторка створення відеомапінгу, директорка історико-культурного заповідника “Давній Звенигород” Наталя Войцещук (Наталя Войцещук) .

Дякуємо креативній продакшн-студії Kurbas Pro, яка є автором 3D-мапінгу та головному художнику – Володимиру Стецьковичу за такий чудовий, цікавий проєкт, який, впевнені, приверне ще більше уваги до української сакральної спадщини, та до Михайлівської церкви в Комарно зокрема.

Організаторам заходу є: ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини», Історико-культурний заповідник “Древній Звенигород” та Комарнівській міській ОТГ.

27 листопада, в суботу, в Комарно відбудеться презентація відеомапінгу для всіх охочих о 17.00 та 18.00 годинах. Участь безкоштовна, але необхідно зареєструватися. Більше деталей можете дізнатися за посиланням: https://m.facebook.com/events/639416143882226/

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.