Духовне життя

У Львові на Личаківському кладовищі уже ексгумували останки 186 людей

На Личаківському військовому кладовищі (вище місця поховань новітніх Героїв України) триває ексгумація давніх поховань. Роботи виконують фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля». Станом на зараз вдалося віднайти останки 186 людей.

Зі слів керівника Меморіально-пошукового центру Святослава Шеремети, 95% поховань були здійснені у період після Другої світової війни, і лише декілька – у часи Першої світової війни.

«Відповідно до супровідного матеріалу, що є на останках, встановлено, що це військові поховання, і практично всі – періоду після Другої світової війни», – зазначив Святослав Шеремета.

Він додав, що роботи на огородженій зараз ділянці планують закінчити до кінця цього тижня. Тоді паркан перенесуть на наступну ділянку – вище. І вже тут продовжать дослідження та ексгумацію. Натомість, на першій ділянці адміністрація ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» зможе проводити роботи з відновлення благоустрою.

Нагадаємо, на території, де проводять ексгумацію, було кладовище часів Першої світової війни. Тут поховані військовослужбовці різних армій, що брали участь у бойових діях того часу на наших теренах (армії австро-угорської монархії, німецької кайзерівської армії, турецької армії, російської імператорської армії). Окрім цього, радянська влада проводила своє, «додаткове» поховання, коли прийшла до Львова.

«У міжвоєнні роки поховання часів Першої світової війни з цієї частини території переносили і робили це недобросовісно: радянська влада «заїхала» тракторами на місце поховань воїнів Першої світової війни, все знищила і почала проводити поховання поверх», – зазначила радниця міського голови з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Додамо, роботи з ексгумації на Личаківському цвинтарі проводять на основі усіх необхідних дозволів та погоджень від органів місцевого самоврядування та Міністерства культури України.

Знайдені поховання часів Першої світової війни будуть перенесені поруч, на поля № 84 та № 85, де у майбутньому збудують Меморіальний комплекс. Натомість решти з радянських часів (1944 – 1950-ті) зберігатимуть у спеціальному депозитарії до прийняття подальших рішень.

Нагадаємо, місто планує оголосити міжнародний архітектурний конкурс на будівництво тут Меморіального комплексу.

Голос Сокальщини на GoogleNews