Головна / Духовне життя / У Зубкові на Сокальщині посвятили храм

У Зубкові на Сокальщині посвятили храм

26 червня греко-католицька громада с. Зубків радо вітала біля церкви жителів навколишніх сіл, вихідців села, гостей та священиків Сокальсько-Жовківської єпархії, які приїхали на посвяту храму Введення в храм Пресвятої Богородиці. На свято прибув і владика, єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Михаїл Колтун. Хлопчики та дівчатка почесному гостю встеляли дорогу пелюстками живих квітів. З села Переспа прийшла церковна процесія з хоругвами.

Священики та владика урочисто посвятили всередині та ззовні храм, опісля відбулася святкова Літургія. Згодом діти приймали перше у своєму житті причастя.

19 років зубківська грекокатолицька громада йшла до цієї події. Місцевий священик та парафіяни відправляли Богослужіння під відкритим небом і у спеку, і у морози. Тож не дивно, що у багатьох прихожан на очах були сльози радості, коли тут відбулося освячення храму. Адже для жителів села – це знаменна подія. Ніби вчора громада звернулася у сільську раду з проханням виділити їм земельну ділянку під будівництво храму, а невдовзі відбулося посвячення каменю. Будівництво храму тривало 6,5 років… Кожен житель села вніс свою пожертву у спорудження церкви. Громада не один раз обійшла села та храми Сокальського та Радехівського районів з проханням допомогти коштами у її будівництві. І ось настала довгоочікувана мить – парафіяни можуть молитися у власному храмі. Відтак із цією подією їх привітали владика Михаїл Колтун, керівник апарату РДА Марія Христинич. Парох села, отець Тарас Гнатів висловив щирі слова вдячності та побажав многая літа меценатам, які найбільше долучилися до побудови церкви, зокрема директору ПАФ «Білий Стік» Олегу Іванчині, директору ПАФ «Щедрий лан» Роману Шевчуку, підприємцям, громаді Української автокефальної церкви села Зубків та усім мешканцям. Опісля діти та молодь сфотографувалися на пам“ять із владикою, а прихожани вели з ним духовні бесіди.

Я щиро вдячний громаді УГКЦ, яка своєю наполегливістю йшла до довгоочікуваної мети. Велике спасибі й нашому духовному наставнику – настоятелю храму отцю Тарасу, який не залишив громаду у важкий час, а разом з парафіянами працював на будівництві, дбав аби якнайшвидше спорудити святиню. Кажуть, що у священика є найзаповітніша мрія  збудувати храм. Однак вдається це лише тим, хто своєю ревною вірою служить Богу та громаді. Таким є отець Тарас. Мабуть, через це йому вдалося разом з громадою втілити свою мрію в життя.

Степан КІНДРАТЮК, Переспівський сільський голова.

 

Фото Богдана ТРИБУШКА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!