Головна / Духовне життя / Українсько-польська урочистість в с. Тартаків

Українсько-польська урочистість в с. Тартаків

У неділю, 19 квітня 2015 року, о 12.00 год. в храмі Різдва Пресвятої Богородиці у с. Тартаків відбудеться унікальна подія – урочисте повернення до церкви Розп’яття, яке у 1898 році вдячні прихожани подарували о. Омеляну Левицькому, за душпастирства якого в 1875 році побудовано церкву.

Ця шляхетна ініціатива повернення Розп’яття до храму належить громадянину Республіки Польща, колишньому польському дипломату – послу, нащадку відомого в Україні та Польщі аристократичного роду – Станіславу Чарториському, який є власником цієї виняткової історичної пам’ятки. Коли Станіслав Чарториський прочитав напис на пам’ятці, який говорить, що предмет належав саме о. Омеляну Левицькому, вирішив повернути реліквію в Україну – прихожанам с. Тартаків, для яких він стане важливою історичною та релігійною пам’яткою.

Ідею Станіслава Чарториського охоче підтримало Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, яке звернулося з пропозицією проведення урочистого заходу до Його Високопреосвященства Владики Михаїла Колтуна, правлячого архієрея Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. Звичайно, владика радо відгукнувся на пропозицію польської сторони.

Урочиста літургія, під час якої буде передано Розп’яття, відбудеться за участю доброчинця Станіслава Чарториського, представників Генерального консульства РП у Львові, духовенства Української грекокатолицької церкви та Української римо-католицької церкви, представників місцевої влади, а також місцевих української та польської громад.

Дана подія підкреслює момент поєднання та дружби українського та польського народів, є також важливим символом солідарності обох народів у скрутний для України час.

Щиросердечно запрошуємо всіх до участі в Літургії та спільної молитви.

Пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії Української греко-католицької церкви.

Генеральне Консульство Польща у Львові.    

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eleven − six =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!