Головна / Духовне життя / Встановили Галицький Хрест

Встановили Галицький Хрест

Нещодавно відбулося освячення марійського хреста на цвинтарі села Спасів, на місці поховання полеглих воїнів УПА і жертв НКВС. Пам’ятний знак виготовили за кошти обласного бюджету за сприяння Львівської обласної ради, у села Перв’ятичі та Спасів ці пам’ятники привіз автор цих рядків.

Пам’ятний хрест встановили на братській могилі невідомих воїнів УПА, а також невинних жертв облав НКВС, яких місцеві жителі поховали на цвинтарі в трьох окремих могилах під покровом ночі. Згодом всі невідомі могили об’єднали в одну велику. За радянських часів вона була занедбана. Лише в роки незалежності України її упорядкував нині вже покійний син надрайонового провідника УПА Михайла Панаса «Жеста», Іван, і поставив дубовий хрест, який нині замінили на камінний галицький. Його урочисто освятили 1 листопада, в день 94-ої річниці створення ЗахідноУкраїнської Народної Республіки. Після Служби Божої у церкві священномученика Йосафата села Спасів, о. Андрій Палюх відслужив зі священиком панахиду за душі загиблих січових стрільців, воїнів УГА. Опісля велелюдна процесія на чолі з о. Андрієм Палюхом, головою Сокальської районної ради Ігорем Дацюком, депутатом районної ради Юрієм Семенчуком попрямувала на цвинтар. Хлопцістаршокласники несли синьожовті та червоночорні знамена, дівчата – хоругви. Священик о. Андрій Палюх посвятив пам’ятний марійський (галицький ) хрест і відправив парастас за всіх полеглих воїнів УГА та жертв НКВС. Опісля мав слово голова районної ради Ігор Дацюк, який наголосив на великому почині та героїзмові Українських стрільців УГА, а згодом вояків УПА. Автор цих рядків подякував всім, хто причетний до упорядкування могили, встановлення фундаменту і постаменту, на вшанування стрільців, воїнів УПА, які поклали своє життя на вівтар за незалежність України. 
 
Нашу історію неможливо забути чи переписати, і цей камінний довговічний галицький хрест буде нагадувати про мужніх хлопців – вояків УПА. Такий пам’ятний знак у селі Спасів був першим на теренах Сокальщини. Невдовзі марійський хрест сільська громада встановила на цвинтарі села Перв’ятичі. Однак через трагічну загибель місцевого пароха о. Михайла Кісілевича освячення пам’ятника відбудеться дещо пізніше.
 
Богдан СОРОКА, Перв’ятицький сільський голова.
Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!