Головна / Духовне життя / В церкві у Сокалі вручали ордени “кіборгам”

В церкві у Сокалі вручали ордени “кіборгам”

У другий день Великого свята – Воскресіння Господнього – у храмі Вознесіння Господнього УАПЦ у Сокалі після святкового Богослужіння вручили ордени «кіборгам» – захисникам Донецького аеропорту, вихідцям зі Сокальщини, яких нагородив митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ, блаженнійший Макарій. Настоятель храму о. Володимир Жарський і всі парафіяни сердечно вітали Романа Петрянича, Василя Максиміва та дружину Андрія Семенюка – Оксану. Вони побували у самому пеклі війни – у Донецькому летовищі і повернулися живі. Правда, Андрій Семенюк і досі воює з сепаратистами і московським найманцями, тому й високу церковну нагороду приймала його дружина.

У церкві, де ще кілька хвилин тому звучало піднесене «Христос Воскрес!», тепер повторяли слова «Слава Героям!», «Дякуємо!», і всі прихожани, сивочолі жінки і мужчини, зрілі та юні, маленькі хлопчики та дівчатка, священик, братчики і сестриці у пошані схиляли голови, шепотіли слова подяки і просили Господа, щоб заопікувався нашими мужніми синами. Люди плакали: з радості і печалі. З радості, бо наші хлопців повернулися живими, з печалі за тими, кому ворожі кулі обірвали життя. Парафіянка Оксана Сумбаєва поматеринськи, щирими словами вітала «кіборгів», діти вручили квіти. А потім настоятель храму Вознесіння Господнього о. Володимир Жарський виконав місію, дану йому митрополитом, блаженнійшим Макарієм, вручив ордени Христа Спасителя Роману Петряничу («Камікадзе»), Василю Максиміву («Максу»), дружині Андрія Семенюка («Семену»). Також за підтримку громади, допомогу у побудові церкви oрдени Христа Спасителя отримали голова Сокальської районної ради Микола Пасько та жертводавець Аркадій Каліщук.

Від громади церкви Вознесіння Господнього настоятель о. Володимир Жарський подарував захисникам України духовну літературу «Закон Божий» і подякував їм за відвагу, героїзм, мужність. «Завдяки таким, як ви, – підкреслив священик, – ми сьогодні маємо щасливі Великодні свята, завдяки вам ми живемо. Ви, молоді, здорові, у вас – сім`ї, маленькі діточки, але, незважаючи на це ви пішли захищати народ і Україну. Низький уклін вам за це».
Глибоку вдячність і шану за героїзм, проявлений під час захисту Донецького летовища, жертовність, самопожертву висловили голова Сокальської районної ради Микола Пасько, який також подякував за нагороду, та військовий комісар Сокальського районного військового комісаріату Микола Лисак.

Коли почав говорити Роман Петрянич, ніхто з парафіян вже не стримував сліз. Він промовляв, а материнські уста шепотіли: «Благослови, Тебе, синку, дякуємо Тобі і Твоїм побратимам».

– Ми вистояли, виконали своє завдання – це головне. Навіть стіни не витримали того страшного напору ворога, а люди – витримали. Проти нас була кинута сучасна військова техніка, а ми мали лише автомати. Але ми не здалися, – з хвилюванням у голосі розповідав молодий «кіборг». – Але, якби не ви, ваші молитви, неоцінима допомога волонтерів, то не знаю, чи ми б вистояли і вижили. Дякую вам за це, дорогі краяни. З нами були капелани, які підтримували і молилися за нас. І я вірю, що героїзм бійців, підтримка їх його народом, волонтерами і ваша молитва приведе до перемоги.

Роман говорив, а на татка дивилися оченятка його сина Ярослава, якому минуло лише рік і два місяці. Йому було затишно в обіймах мами Мар`яни, але які сильні таткові руки, які на подвір`ї церкви підкидали його високовисоко. Нехай би тати Василь, Андрій і всі інші українські вояки, які нині захищають Україну, були біля своїх дітей, дружин, батьків, які їх чекали і чекають, які благають Господа Бога, щоб вони повернулись живі…

Голова громадської організації «П`ятий кут» Андрій Бабух подякував священику о. Володимиру Жарському за те, що під час Революції гідності він був з сокальчанами у Києві, спільно молився у ці тривожні дні і в Сокалі, а громада і храм й нині щедро допомагають бійцям АТО.
Цього святкового дня у храмі так піднесено звучало «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!», «Многая літа!» і поряд гідне і щире «Служу народу України!».

Оксана ПРОЦЬ.

В церкві у Сокалі вручали ордени

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 − 8 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!