Духовне життя

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»

Волонтери, які самовіддано допомагають іншим, самі теж потребують емоційної підтримки та розуміння.

Таку можливість було створено завдяки реколекційній зустрічі в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів», що відбувалась 13 квітня в місті Червоноград, Львівської області для волонтерів БФ «Карітас Краматорськ» в цій громаді. Захід відкрила Олена Бєлік, фасилітатор по роботі з громадам в «Карітас Краматорськ», яка активно працює над розвитком волонтерського руху у фонді. Розпочала вона його цитатою Любомира Гузара: «Свобода — це можливість робити добро». Цілий день з учасниками працювала запрошена експертка Олена Дорогавцева , яка підготувала для учасників насичену програму на весь день. Вона складалась з таких модулів:

  • Модуль 1: Вивчення надзвичайних ситуацій, їх видів та наслідків збройного конфлікту в Україні.
  • Модуль 2: Обмін досвідом, вивчення підходів та стратегій волонтерської роботи.
  • Модуль 3: Розрізнення «резилієнсу» та «травми», вивчення видів та рівнів резилієнсу.
  • Модуль 4: Засвоєння принципів психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та використання «піраміди інтервенцій».
  • Модуль 5: Розвиток командних навичок волонтерів за допомогою принципів та практичних вправ.
  • Модуль 6: Участь у психоедукаційній грі «Психолог і Я».

Між модулями також робили перерви на каву та частування, щоб дати можливість поспілкуватись в неформальній обстановці один з одним та з нашою експерткою. Завершили цей день урочистою вечерею, під час якої також ділились своїми думками щодо зустрічі.

«Не секрет, що волонтери, потребують відновлення ресурсів, адже переживання і виснаження, дають своє. Саме про таку важливу річ і потурбувались у Карітасі», написала у своєму відгуку про захід учасниця і наш постійний волонтер Леся Рак.

Дякуємо всім хто був присутній, а це і нашим волонтерам, і експертці, і тим хто не був присутній, але допомагав з організаційними процесами, і звісно донорами за те, що піклуються про наших волонтерів.

Також про свої враження після зустрічі ми запитали Олену Бєлік: «Я радію, що ми змогли організувати цю реколекцію для наших волонтерів. Це був знаковий день, який подарував їм щиру підтримку, життєдайні знання та невгамовне натхнення для продовження їхнього самовідданого служіння. Наші волонтери — це справжні герої, які безкорисно дарують допомогу ближнім. Їхня безмежна самовідданість гідна найвищої поваги».

Загалом, реколекційна зустріч для волонтерів стала цінною можливістю для їхньої підтримки, духовного розвитку, обміну досвідом, навчання та отримання нових знань. Не менш важливо, що цей захід допоміг їм краще зрозуміти сенс своєї діяльності та знайти сили для подальшої допомоги іншим.

Благодійний фонд «Карітас Краматорськ» локальна благодійна організація, частина мережі МБФ «Карітас України», яка розпочала свою роботу в Україні відкривши офіс у Львові в 1998 році. У своїй роботі керується засадами та етичними нормами Української греко-католицької церкви.

«Духовна формація волонтерів» — проєкт, що направлений на проведення реколекцій, спрямованих на сприяння духовній формації волонтерів, їх довгостроковому благополуччю шляхом надання пріоритету лікуванню психологічних травм, запобіганню вигоранню та формуванню стійкості серед волонтерів. Він реалізується за фінансового сприяння ACN International, Renovabis, CNEWA Canada та United State Conferense of Catolic Bishop.

Голос Сокальщини на GoogleNews