Духовне життя

У пошуках духовних скарбів

Кожна людина є частиною суспільства. Вона народжується, виховується, діє серед людей. Суспільством, в якому вона живе, визначаються її особисті якості. Тільки в ньому людина може реалізувати себе, розвинути і розкрити свої здібності і таланти, визначити сенс свого життя. Світ постає для людини певним Космосом, з яким вона вступає в "контакт", у якому перебуває, за законами якого розвивається. 

Для поступального розвитку людини потрібно передавати досвід старших, забезпечувати освіту наступних поколінь. Конституція України проголосила право кожного на освіту. Це право має кожна людина незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак. Відповідно до Конституції України, держава бере на себе обов'язок сприяти розвиткові науки, охороняти культурну спадщину, забезпечувати збереження історичних пам'яток, формувати духовний світ особистості.

Духовність  це психічна сфера життя людини в різноманітних проявах  інтелектуальних, емоційнопочуттєвих тощо. У вузькому розумінні  спосіб життєдіяльності, специфіка якого полягає у пріоритетному задоволенні потреби у пізнанні  світу, себе і, головне  смислу та призначення свого життя.

Намагаючись реалізувати принцип пізнання себе самого, учні Переспівської ЗШ І-ІІ ступенів, відвідали Сокальський художній музей "Людина. Земля. Всесвіт", який є філією Львівського музею історії релігії. Двері музею гостинно відчинились і ми потрапили у світ унікальних духовних багатств. У подорож цим дивовижним світом ми відправились з Ольгою Янчук. Вона розповіла про час створення музею, виставкові зали, експозиції, плани на майбутнє. Мандри виставковими залами, а їх у музеї десять, дали можливість зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту. Повчальними були експозиційні виставки "Людина і Всесвіт", "Свята Україна", "Ісус Христос  Найвеличніший із Синів Людства". Примусили замислитись експозиції "Що є Істина" та "В пошуках Істини". Багато нового довідалися про Тараса Шевченка ( " Тарас Шевченко  Апостол Правди і Світоч Духу") та Києво-Могилянську Академію ("Києво-Могилянську Академія"). Виявляється, що в музеї зберігається найменший "Кобзар" Т. Шевченка, виданий у Кракові в 1940 році.

Найбільше захоплення викликала у нас експозиція " Космічне мистецтво" та експозиція, присвячена спільному українсько-американському експерименту в космосі і першому українському космонавту Леоніду Каденюку, який відвідав музей у 1999 році. Там експонуються стародруки, які розповідають про світобудову, нашу Планету і життя на ній, оригінали робіт космонавтів В. Джанібекова, О. Леонова, художникафантаста Б. Смирнова-Русецького, художників-космітів світу, фото космонавтів.

Особливою цінністю музею є твори засновника музею Анатолія Покотюка. Його ікони, різьблені з дерева, є у багатьох музеях світу і колекціях відомих людей: Папи Івана Павла ІІ, Любомира Гузара, Патріарха Філарета, принца Шарля-Філіппа Орлеанського, президентів України, європейських країн, вчених, космонавтів.

Проведена нам екскурсія підтвердила думку про те, що лише духовно багата людина є творцем особистості і реалізує принцип пізнання себе самого.

Щиро вдячні працівникам музею за докладну екскурсію. Зрозуміло, що одних відвідин музею недостатньо, тому у майбутньому плануємо відвідати музей ще не один раз.

Світлана ГОРБАНЬ, вчитель історії та правознавства Переспівської ЗШ І-ІІ ступенів.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews