Головна / Духовне життя / У селі Залижня побудували нову церкву

У селі Залижня побудували нову церкву

Хто в останні два роки проїжджав через село Залижня чи перебував у гостях, мимоволі звертали увагу на новозбудовану церкву на високому місці. Засіяли на сонці п’ять куполів невимовною красою.

Коли горіла 250-річна старенька церква, це було страшне видовище: усі жителі о 23.00 год. стояли на колінах, плакали і молились, не в змозі щось зробити. Згоріла церква, мов свічка за лічені години, xоча приїхали чотири пожежні машини. І залишились жителі села, немов сирітки без рідної неньки, розгублені зі сльозами на очах. Згодом прибудували до дзвіниці приміщення, де й молились. Летіли до неба, до Господа молитви, щоб допоміг побудувати нову церкву.

Господь милостивий, люблячий, доброта Його безконечна, почув благання жителів села і з його допомогою почалось нове будівництво.

Це була титанічна праця усіх жителів села. Від 15 травня 2011 року до сьогодні церкву побудували, залишились внутрішні роботи: іконостас придбати і розписи художні. Будівництвом керують: фермер Василь Бойко і Володимир Юзвяк. Низький уклін жителям усіх сіл Сокальського району, які надали грошову допомогу для будівництва. Чимало клопотів випало настоятелю церкви св. Миколая отцю Василію Ониськiву, який постійно був у роз’їздах, щоб десь здобути хоч якусь кількість коштів. Отець Василій милосердний, добрий, найкращий порадник. Він зумів підтримати парафіян у дні повної безнадії, коли всі ходили засмучені і розгублені. З його вуст ми чули проповіді повчальні, милосердні, мудрі, виховні, повні співчуття, повні любові до ближнього свого. Отець Василій закликає до великої і щирої любові до Господа і вчить, щоб віра була твердою. Хто хоч єдиний раз чув ці неперевершені проповіді, насичені висловами: – Як? Відповідь одна: «Неперевершено! Вражаюче!» Проповіді неповторні і у серця прихожан сіються зерна Добра, Любові, Милосердя, Прощення, Надії і найміцнішої Віри в Бога.

Зараз у церкві співає церковний хор із 18 чоловік, яким керує диригент хору із 50-річним стажем Марія Сачко, яка ще 18-річною дівчиною очолила хор, яким до цього керував її батько Трифон Бойко.

Ніжно, мелодійно, чарівно звучить спів хористів: Марії Сачко, Ганни Семенюк, Галини Самборської, Надії Ференц, Марії Братунь, Ганни Федорович, Надії Федаш, Галини Мочульської, Люби Шевчук, Михайла Сачка, Михайла Баламута, Віктора Кінаха, Галини Романюк, Надії Кінах, Світлани Бобко, Галини Шпак, Руслани Братунь.

Лунає тихий ніжний спів, прославляючи Господа, і в молитвах своїх, щиро дякуючи за його любов за допомогу. Отож, хай процвітають в серцях жителів маленького села усі найкращі чесноти, які посилає Господь, а головне – здоров’я, мир, любов, злагоду, розуміння, прощення.

Хоча сьогодні церква майже закінчена, але до відкриття ще далеко. Шукаємо добрих людей, які допомогли б з коштами. Ми віримо, що нам допоможе Господь, віра, надія і любов.

Олена ЮЗВЯК, с. Залижня.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!