Духовне життя

В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»

20 листопада, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко взяв участь у презентації  книги отця Кирила Селецького «Вибрані твори», яка проходила в селі Жужеляни, в церкві Христового Воскресіння УГКЦ.

Захід розпочався із Архієрейської Служби Божої, яку відслужив Владика Петро Лоза за участю священників Белзького деканату Сокальсько-Жовківської єпархії. У своїй промові до присутніх парафіян Владика згадав, що 20 листопада – це день пам’яті блаженної В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»Йосафати Гордашевської, яка стала першою членкинею згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. А засновником згромадження був отець Кирило Селецький. Саме тому,  дана урочиста подія – презентація книги священника, який залишив по собі згадку правдиво святої людини, відбувається саме цього дня.

Після Архієрейської Служби Божої, до слова запросили сестру Маркіяну Згромадження сестер святого Йосифа. Монахиня коротко розповіла  біографію Кирила Селецього, підкресливши, що в історії Української Греко-Католицкої Церкви він так і залишився скромним пастирем, що робив великі справи. Характерним для отця Кирила було те, що він цілковито віддавався людям з любові до Бога. І як свідчать спогади тодішньої громади села Жужель, отець Кирило Селецький здобув загальну любов та повагу у своїх парафіян.

В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»Сестра Маркіяна також розповіла, що Згромадження сестер святого Йосифа зібрало частину творів священника і видало перший том книги «Кирило Селецький «Вибрані твори».

«Це перше ювілейне і найповніше на сьогодні зібрання творів отця Кирила Селецького. У цьому томі видання зібрано різноманітні праці (художні твори різних жанрів, теологічно-просвітницькі виклади, пізнавально-публіцистичні нариси та розлогі оповідки з життя відомих постатей), які засвідчують не лише універсальність таланту цієї виняткової особистості в історії української культури та духовності, а й виразно демонструють неоціненний внесок душпастиря в розбудову української церкви, національної школи та педагогічної думки і загалом української державності», – йдеться в анотації до нової книги.

В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, виступаючи перед присутніми наголосив: «Кирило Селецький не дійшов до найвищих посад, не жив у розкоші – вів життя важке, змагався з недостатком і звичайним людським браком щастя. Однак священику Кирилові Селецькому вдалося те, що не завжди було дане знаним людям, – він залишив після себе світлу пам’ять. Був, як це виникає зі свідчень тогочасності, доброю і мудрою людиною». Окрім того заступник голови райради висловив своє переконання, що завдяки спільний молитві завершиться беатифікаційний процес слуги Божого о. Кирила Селецького і Церква проголосить його святим.

Після презентації книги священнослужителі, на чолі із Владикою Петром Лозою також відслужили панахиду за отцем Кирилом Селецьким.

В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»    В селі Жужеляни презентували книгу отця Кирила Селецького «Вибрані твори»

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.