Духовне життя

В селі Куличків на Сокальщині місцева церква святкуватиме свій 110 ювілей

Церква св. Великомучениці Параскеви П’ятниці с. Куличків 10 листопада 2020р. святкуватиме свій 110 ювілей.

Збудована в 1910р. вона величаво стоїть в селі, закликаючи дзвонами на молитву. Збудована на місці старої дерев’яної церкви за порадою поміщиці пані Богданської. Богданська Марія, ополячена українка була доброю до куличківців, порадила продати ліс і побудувати церкву кам’яну. Для такого села, як Куличків на той час це було великою справою, старанням наших дідів і прадідів постала гарна мурована церква, якій могли позаздрити інші села, а навіть міста.

Її красу колись описав о. В. Породко в оповіданні “Квіти на морозі” – «…висока, гарна, мурована церква… і ця хороша залізна огорожа решітка кругом церковного подвір’я з артистично виконаною брамою, що її спровадили колись іще за Австрії (як казали старі провізори) аж із самого Відня… той великий просторий майдан перед церквою, то й не дивно, що люди прив’язані до своєї рідної святині: Вона кожного полонить, причаровує до себе, хто тільки увійде в неї. Як тут ясно, гарно і мило аж серце радується. За новим блискучим, недавно позолоченим іконостасом, видніє по мистецьки різьблений кивот. З-за нього глядить на церкву, на людей свята мучениця-дівиця Параскева, а високо над престолом серед небесного блакиту Ангели-херувими, немов живі, немов рухаються. Щось так і тягне в ній кожного до молитви, до розмови з Богом. А як залунає ще в мурах цієї святині побожна пісня, задзвенять чисті, світлі голоси куличківських співаків і співачок то десь той час минеться, як одна хвилина, слухаєш і не наслухаєшся…”.

І сьогодні, через століття вона вражає своєю скромною красою і молитвоспівами.

Цьогорічний ювілей подвійний, бо своє 60-и річчя святкує і настоятель храму о. Іван Копровський, якому в 1993р о. Микола Кук і о. Володимир Юськів передали нашу церковну громаду у його руки.

Ми вітаємо нашого отця, зичимо йому здоров’я, радості у дітях і внуках. Нехай ще довго звучить його мудре, повчальне слово у стінах нашого храму.

З повагою,
прихожани храму св. Великомучениці Параскеви П’ятниці с. Куличків

65855901
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.