Головна / Духовне життя / В Сокалі посвятили камінь під Українську автокефальну церкву

В Сокалі посвятили камінь під Українську автокефальну церкву

«З усіх Божих дарів і ласк, про які треба нам просити, хіба найбільший і найцінніший – то дар молитви, бо за тим даром приходять усі інші», – писав митрополит Андрей Шептицький. А всім відомо, яку силу має спільна молитва парафіян і ще, коли вони разом її промовляють у Божому домі – церкві. Тому й з такою жертовною любов`ю українці зводять Божі храми. І хоча до цієї церкви часом довга і терниста дорога, але якщо є велика Віра, добрий священик, котрий вміє порадити, допомогти, організувати, то віруючим вдається збудувати красиву церкву. Таку віру і доброго настоятеля о. Володимира Жарського мають парафіяни церкви Вознесіння Господнього м. Сокаль, котрі на своє престольне свято посвячували камінь під будівництво храму. «Як•я сюди прийшов, – звернувся до присутніх на Богослужінні о. Володимир, – то нічого не мав. Ні тої земельної ділянки, ні каплички. Але завдяки Богові і добрим людям все є. І за все дякую Богові і зношу Йому свої молитви. Завжди відчуваю Божу присутність. Його захист і Любов. Це мене тримає, щоб трудитись і служити на благо нашої Церкви».

А починалося все так. 22 вересня 2002 року відбулися перші збори віруючих.

21 квітня 2003 року громада Української автокефальної церкви Вознесіння Господнього вже отримала свідоцтво про реєстрацію. 22 квітня 2005 року видали рішення про дозвіл на виготовлення матеріалів містобудівного обґрунтування. А вже 30 жовтня того ж року освятили хрест. Будівництво каплиці розпочалося в серпні 2006ого, яку відкрили 12 серпня 2007 року. 25 листопада була перша візитація правлячого єпископа – Високопреосвященнішого Владики Макарія, Архієпископа Львівського і Рівненського. Він освятив престол. 25 квітня 2010 року Владика відвідав церкву вдруге, тоді відбулося освячення іконостасу. 17 вересня 2011 року завершили створення проекту церкви, яку планують будувати. І ось 24 травня урочисто освятили наріжний камінь під її спорудження.

На це торжество до храму зійшлися парафіяни, представники влади, священики Православної автокефальної, Грекокатолицької церков і всі разом провели Богослужіння. Чудово співав церковний хор.

Стосовно цієї великої події для вірних церкви Вознесіння Господнього до присутніх промовляв декан о. Миколай Винар:

– Сьогодні ми зібралися, аби посвятити наріжний камінь, який ви хочете закласти в основу вашого майбутнього храму. В біблійній історії згадується багато випадків про заснування, будову і відбудову Єрусалимського храму, храму Соломонового. Так цар Давид після свого розкаяння, коли він написав 50 Псалом, молитву «Помилуй мя Боже…», яку ми з вами відмовляємо, і в знак того, що у державі сорок років був мир, забажав поставити святиню Господню. І через пророка запитав, чи йому Господь дозволить це робити. Та Господь не дозволив. Лише дав згоду, аби той заготовляв матеріали, бо храму не міг будувати через гріх. Тож храм пізніше збудував його син Соломон, котрий славою величався на весь світ. А тепер і мені, і багатьом священикам, які тут разом з вами, випала честь будувати церкву. Дехто звів каплицю, але має намір будувати храм, як і ви, тож нехай усім Господь в цьому допомагає. Але Ісус Христос казав, що «без мене не можете творити нічого». Тому й ми у важливі моменти свого життя завжди звертаємось до Господа Бога. І дякуємо Йому. І вам – вдячність, що духом палаєте побудувати свою церкву.

Усім присутнім сердечно подякував настоятель храму о. Володимир Жарський:

– У наших серцях є таке велике бажання побудувати храм. Переконаний, що немає такого священика, котрий не мріяв би у своєму земному житті звести Божий дім. Як добрий господар хоче спорудити будинок для сім`ї, так само священик хоче побудувати церкву для своєї пастви. Не було би вашого бажання, вашої щирої молитви, вашої пожертви, то напевно, не було би нічого. А сьогодні завдячую усім вам, бо кожен щось вклав: хто добру думку, хто молитву, хто працю, а хто пожертву. Адже кожен з вас, маючи добре серце, бажав побудови нашої церкви. І всім вам щиро дякую, якби не було вас, я б не мав нічого. І маю бажання трудитись. Думаю, що прийде той благословенний день, як сьогодні, коли ми посвячуємо наріжний камінь, і будемо радіти на освяченні церкви. Хочу подякувати священикам на чолі з отцемдеканом Миколаєм Винаром з міста Соснівка. Власне, він пожертвував для потреби вірних автокефальної православної церкви Сокаля цю капличку. А вже наші парафіяни всередині поремонтували і прикрасили її.

 Благословенними грамотами нагородили їмость Мирославу Осос і її сім`ю, та головного архітектора району Мирославу Баралус. Священик о. Володимир Жарський подякував голові райдержадміністрації Миколі Мисаку, голові районної ради Ігорю Дацюку, а також нинішньому і колишньому головам міста – Богдану Зарічному та Петру Савчуку.

Священики посвятили місце, де збудують храм. Парафіяни були щасливі і розчулені. Ще одна духовна святиня за певний час стане окрасою Сокаля, а для віруючих – прихистком для серця і душі.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!