Духовне життя

У Тудороковичах при церкві створили Молодіжний християнський клуб

Ось і закінчилось літо. Хтось відпочивав, а хтось працював. Можливо, дехто ще й досі купається в прозорому морі і ніжиться під теплим сонечком десь далеко за межами нашої країни, а дехто нудьгує вдома. Тудорковичам це літо принесло багато ідей, які вдалося реалізувати з Божою допомогою та активністю парафіян. Черговим здобутком є створення Молодіжного християнського клубу при церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Його керівниками є о. Степан Ділай і катехит Світлана Хома. Учасники проекту – молоді люди віком від 14 років. Мета Молодіжного християнського клубу – розвиток молодої особистості, який полягає в пошуках самого себе, в прагненні змінювати себе на краще, наблизившись до Бога.

Оригінальність проекту проявляється в тому, що ми, крім молитви та читання Святого Письма, проводимо зустрічі з цікавими і талановитими людьми, які допомагають юним хлопцям та дівчатам знаходити і розвивати свої таланти. Гаслом нашої молоді є: «Якщо ти християнин – то будь ним завжди, а не тільки в церкві!»

Перше засідання Молодіжного християнського клубу відбулося 21 червня. Розпочали його молитвою, о. Степан відслужив Молебень до Христа Чоловіколюбця. Після цього член клубу Юлія Нечипор прочитала уривок із Святого Письма: «Притча про милосердного самарянина», про який кожен зміг висловити власну думку. Також до нас у гості завітала місцевий фельдшер Є. Балагуш, яка показала і навчила нас, як правильно надати першу медичну допомогу при пораненні та переломі. На завершення зібрання В. Шепелюк зачитала оповідання про «Зелену Зірку», яке стало висновком зустрічі.

Друге засідання Молодіжного християнського клубу, присвячене патріотичному вихованню, відбулося 19 липня у Тудорковицькій школі. Засідання розпочали молитвою про охорону наших захисників, за кожного, хто на полі бою, за їхнє життя і силу, за звільнення нашої землі від ворога, і за тих, хто за цю справу вже поклав найдорожче – життя, та на честь цього виконали Державний гімн України. У гості ми запросили членів федерації «Каратедо Шотокан Червоноград – Сокаль», які показали неймовірні вправи для самозахисту, а тренер А. Горбань розповів історію виникнення карате. Це було настільки цікаво, що навіть малюки прибігли подивитися на це дійство. Кульмінаційним моментом зустрічі було приготування смачного кулешу, рецептом якого поділилася наш організатор С. Хома. Аромат страви полинув селом, скликаючи усіх на гостину, а ми доброзичливо пригощали охочих.

Третє засідання Молодіжного християнського клубу відбулося 16 серпня. Тема зібрання мала досить символічний характер, адже йшлося про один із плодів Святого Духа – терпеливість, якої так потрібно нашій країні в теперішній час. Гостею зустрічі була мешканка нашого села Тетяна Франц, яка вчила нас майстерності бісероплетіння. Особливість полягає в тому, що ця талановита дівчина через проблеми із здоров’ям втратила зір, проте не втратила віру в себе. Її вироби просто вражаючі, а ще вона дуже хороший вчитель, вміє створити особливу атмосферу, в якій легко та комфортно працювати.

Отож, Молодіжний християнський клуб – це місце, де можна весело та корисно провести час. Ми запрошуємо до нього не тільки тудорківчан, а й жителів навколишніх сіл. Будемо раді Вас бачити!

Особливу подяку висловлюємо Оксані та Василю Карнагам за підтримку нашої організації та спонсорську допомогу, а також директору Тудорковицької школи О. Швець за дозвіл провести наше заняття на території школи.

Наступним кроком в напрямку до Бога був традиційний приїзд сестермонахинь Згромадження Сестер Пресвятої Родини, яких ми очікуємо кожного літа як своїх рідних. Як зазвичай, сестри проводили катехизацію із молодшими дітьми, молоддю та старшими.

Із молодшими займалася сестра Омеляна. Вона розкрила зміст любові та радості на основі Біблійних подій для наших дітей, а закріпити цей матеріал вдалося за допомогою різноманітних ігор та вправ, які сестри привезли із собою.

Сестра Домініка навчала катехизму молодь та старших жителів нашого села. Її навчання полягали в тому, щоб дізнатися, що таке справжня радість. Вона використовувала повчання Папи Франциска, перегляд фільмів та їх обговорення.

Жителі Тудоркович кожного дня, о 21.00 год., приходять до храму, щоб спільно помолитися за мир та спокій на нашій землі, за охорону та здоров’я наших захисників, за навернення агресора, за розум та справедливість нашої влади, попросити в Бога ласки для нашої ненькиУкраїни. Нам не допоможуть сльози, які ми щоразу проливаємо, дивлячись новини, ані прокльони, які адресуємо нашим ворогам, ані пусті розмови. Лише щира та вірна молитва здатна творити чудеса. Адже молитва – це наш меч, наша зброя, яка скелі руйнує. Бог милостивий, він все контролює, можливо, для нас, українців, ця війна є спасінням, зараз кожен має змогу навернутися за допомогою молитви до нашого Спасителя. Бог не дає нам випробувань, яких би ми на подолали. Зараз від кожного з нас залежить майбутнє України, тож не будьмо байдужими, молімося за нашу державу.

Звертаємося до кожного, хто читає цю статтю: будь ласка, моліться за Україну та навернення агресора, не важливо чи вдома з родиною, чи самостійно, чи спільно з односельчанами, просто моліться і вірте, що мир прийде сьогодні. Запевняємо вас, якщо ревно молитися спільно всією Україною, то припинення бойових дій може прийти і в момент молитви, адже Господь любить нас. В Святому Письмі виразно зазначено, що мусить молитися той, хто бажає спастися: «Треба завжди молитися і не зневірюватися». «Чувайте і моліться, щоб не впали у спокусу». «Просіть і одержите!»

Вікторія ШЕПЕЛЮК, помічник катехита.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.