Головна / Духовне життя / У Сокалі заклали капсулу у фундамент нового храму

У Сокалі заклали капсулу у фундамент нового храму

У день Вознесіння Господнього парафіяни однойменного храму Української православної автокефальної церкви у Сокалі сердечно вітали владику Макарія. Зустрічали хлібом і сіллю на вишитому рушнику, діточки устеляли дорогу до храму пелюстками квітів. Настоятель храму митрофорний протоієрей о. Володимир Жарський зустрічав поважного гостя, який любить наше місто, його парафіян, цю капличку і з великою охотою допомагає, щоб тут була збудована гарна церква, де б панували любов до Бога і нашої України.
– Нехай милостивий Господь у цей святочний, престольний день прийме наші молитви, – сказав владика Макарій, – які ми будемо сьогодні промовляти. Нині у фундамент церкви ми закладемо капсулу, тож дай Боже, щоб через деякий час ми всі разом прийшли і посвятили цей величавий храм.
  Службу Божу, у якій взяли участь багато священиків з православних церков Сокальщини, звеличив чудовим своїм співом протодиякон о. Тарас. 

А далі до парафіян звернувся владика Макарій, котрий розкрив суть Вознесіння Господа на небеса і закликав вірних:
– Милосердний Господь каже: "Я стукаю, а хто відчинить двері свого серця, то ввійду”, тож, щоб милосердний Господь прибував у наші серця, молитви наші повинні бути ясні, щирі. Цього вам бажаю. І щиро дякую за запрошення. Кажучи правду, я найчастіше до вас приїжджаю. Хоча й церкви ще не маєте, але в цій капличці витає дух побожності, сердечності. Всі ви нарікаєте на погані дороги, і я це відчуваю. Але будемо сподіватися, що нова влада врешті розпочне господарювати, і ми дочекаємось доріг таких, як у Європі. Будуть дороги, буде хліб і до хліба, але я прошу і ви всі просіть, щоб Милосердний Господь дав мир і спокій у нашій Україні. Тяжко нині спокійно дивитися новини по телебаченню, бо після них неможливо спати. Хоч я чоловік вже немолодий і не зможу зі зброєю у руках захищати Україну, але маю слово Боже, молитву, а своїм ровесникам казав, як не дай Боже, прийде для України такий час, коли і наша допомога буде потрібна, то будемо дух молодим воякам підносити і співати "Ах, лента за лентою – набої подавай…", щоб охоронити нашу неньку-Україну.

Владика Макарій нагородив настоятеля церкви Вознесіння Господнього о. Володимира Жарського медаллю Спасителя Господа нашого Ісуса Христа. А також нагороди отримали члени братства і сестринства, ті, які прислужують у капличці і допомагають у побудові церкви. Також на святі були присутні представники влади: голова Сокальської РДА Олег Кожушко, міський голова Сокаля Богдан Зарічний.
– Сподіваюся, що незабаром у Сокалі буде споруджена ще одна церква і це є свідченням того, що в глибокій вірі до Бога наш народ прагне єдності, – підкреслив голова РДА Олег Кожушко. – Дай, Боже, щоб ми збудували таку Україну, за яку віддали життя тисячі наших героїв. 

І подарував владиці Макарію Біблію, у перекладі Пантелеймона Куліша, Івана Пулюя, Івана Нечуя-Левицького, яка була вперше видана у 1903 році, а перевидана нині з благословення глав української православної, автокефальної і греко-католицької церков.Міський голова Сокаля Богдан Зарічний зазначив, що "закладення капсули у фундамент церкви означає офіційний початок побудови храму, який об`єднає всіх прихожан, церковну громаду в єдину сім`ю. Бо церква, релігія відіграють в житті людини велику роль.

Особливо у наш час. Українська церква у дні Майдану була з народом. На кожному нашому міському вічі разом з сокальською громадою був священик о. Володимир Жарський. Вдячність йому за стійкість, мужність, громадянську позицію".
Митрофорний протоієрей, настоятель храму Вознесіння Господнього о. Володимир Жарський щиро подякував владиці Макарію за те, що приїхав у Сокаль до парафіян автокефальної православної церкви на престольний празник, подякував за нагороди і його щирі молитви за присутніх і парафію, за благословення на будівництво церкви.
– Господь у житті дає кожному свій хрест, також дає право служіння Богові. Коли думаєш про місію священика, а тим більше митрополита, то це є найвища місія і найбільше Боже благословення, – підкреслив о. Володимир Жарський. – Духовенство покликане вести людей до Бога, до покаяння і Царства Божого. Знаю, владико, що Ви докладаєте максимум зусиль, щоб жити по-Божому, даєте приклад нам, священикам, своїм життям і щирим служінням Господу. Ми також просимо Бога, щоб разом з Вами прийти і освятити новозбудований храм.

Церковний хор впродовж усієї Служби Божої тішив своїм співом і бажав усім "Многая літа!" А потім всі процесією вийшли на подвір`я і заклали капсулу у фундамент майбутньої церкви.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

8 + six =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!