Головна / Духовне життя / У Спасівській школі відбулася трансляція документального фільму «Спадщина Андрея Шептицького»

У Спасівській школі відбулася трансляція документального фільму «Спадщина Андрея Шептицького»

До 150-річчя від Дня народження і 71 роковин від дня смерті Андрея Шептицького у Спасівській ЗШ І-II ст. відбулася трансляція документального фільму «Спадщина Андрея Шептицького».

Зі вступним словом виступила вчитель християнської етики Ірина Рубаха, яка розповіла про дитячі роки Романа (Андрея) Шептицького, сім’ю. Особливо підкреслила роль матері Софії Фредро у вихованні і духовному розвитку її синів. Діти дізнались багато цікавих фактів з дитинства Андрея Шептицького і його життя у Прилбичах. Цікавими були спогади матері, як маленький Роман відмовляв собі у солодощах, які дуже любив, щоб в такий спосіб спокутувати свої дитячі гріхи. І тримав це в таємниці. Маючи тільки дев’ять років, казав, що хоче бути священиком.

З фільму «Спадщина Андрея Шептицького» всі довідалися про роль митрополита Андрея у збереженні національної самосвідомості, культури і духовності українців і не тільки. Опісля о. Андрій Палюх наголосив на жертовності і далекоглядності митрополита Андрея, який залишиться у пам’яті людей різних національностей і віросповідань. Головною ідеєю життя митрополита була єдність християн. За це він готовий був і життя віддати.

На закінчення всі учні, вчителі помолились за прославу Слуги Божого Андрея Шептицького: «О мій Боже! З глибини моєї душі віддаю поклін Твоїй безмежній Величі. Дякую Тобі за ласки й дари, що ними Ти наділив Твого вірного Слугу Митрополита Андрея Шептицького. Прошу Тебе, прослав Його також і на землі. Благаю Тебе, уділи мені в своєму Батьківському милосерді ласку, про яку Тебе покірно молю. Амінь».

Також у школі відбувся концерт сучасної релігійної пісні «Пісня серця-2015», приурочений 150-ій річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Активну участь в його підготовці та організації взяла вчитель англійської мови Мар’яна Масинник.

Цей захід розпочався з молитви «Царю небесний» з проханням про Божу Мудрість для виконавців і слухачів. У ньому взяли участь наші учні: Анастасія Палюх, Тетяна Савчук, Соломія Піщак, Надія Смага, Вікторія Душгинська, Наталія Новосад, Тетяна Семенюк, Марта Андрущак, Христина Росаловська, Наталія Семенюк, Оксана Курило, Христина Бойко, Неля Гаврилюк, Андрій Ревко.

Присутні взяли активну участь у виконанні пісень, підтримували оплесками, підспівували. Поміж піснями школярі дізнавались найважливіші моменти життя Андрея Шептицького.

А потім діти взяли участь у вікторині «Що мені запам’яталось з біографії Андрея Шептицького?», яку провела вчитель християнської етики. Переможці вікторини та учасники концерту отримали образки зі зображенням Андрея Шептицького. У залі панувала тепла дружня атмосфера, наче дух Владики витав між нами.

Ірина РУБАХА, вчитель християнської етики Спасівської школи ім. Василя Сидора «Шелеста».

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eighteen − six =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!