Головна / Духовне життя / У с. Волиця освятили храм Преображення Господнього УАПЦ

У с. Волиця освятили храм Преображення Господнього УАПЦ

16 серпня 2015 року стало величною подією не тільки для жителів Волиці, але й навколишніх сіл, громади району. Ця дата увійде в історію Сокальщини. Адже ще один храм сяйвом своїх куполів нагадуватиме про споконвічні цінності українського народу, про прагнення нашої душі осягнути повноту істини людського життя на землі.

Кожна людина має потребу доторкнутися до святині, відчути Божу ласку у своєму серці і ділитися цією благодаттю з ближніми.

На посвячення церкви прибув Митрополит Київський та усієї України  предстоятель УАПЦ Блаженніший Макарій. Перед храмом його зустрічали у вишиванках парафіяни та діти, які привітали Владику і піднесли коровай на вишитому рушникові.    

Співслужили з ним Божественну Літургію двадцять священиків різних конфесій. 

У своєму повчальному слові Владика Макарій закликав вірних будувати в своїх душах храми, берегти в серцях віру  віру в єдиного істинного Бога  як безцінний скарб, дарований нам для того, щоб мати вічне і блаженне життя прищеплювати дітям любов до Господа.

Цього дня було спекотно, але люди стояли під час Літургії в очікуванні миті освячення їх храму. Владика Макарій спочатку посвятив іконостас, потім здійснив обряд освячення та окропив стіни новозбудованої церкви.

На початку її будівництва керував Петро Латинник, пізніше  Ігор Іськевич. Все робили парафіяни власними силами (колядували, зібрали чимало пожертв з ювілеїв, іменин), допомагала ПАФ "Білий Стік", а також місцеві підприємці та приватний підприємець Андрій Ханик. Долучилися до роботи й теслі. 

Опорядковано подвір"я: покладено бруківку, зроблено кольорове оздоблення зі щебеню. А ще тут планують посадити дерева. Храм виглядав наче у віночку, сплетеному із барвінку та горобини. Свою працю вклали й місцеві майстрині вишивки. Це було видно на тетраподі, хоругвах, рушниках…

Блаженніший Макарій відзначив заслуги перед громадою с. Волиця о. Івана Бігуна, директора ПАФ "Білий Стік" Олега Іванчину, громаду села і нагородив їх відповідно такими відзнаками: о. І. Бігуна  орденом св. ап. Андрія Первозванного І ступеня, О. Іванчину  орденом Спасителя нашого Ісуса Христа, а Благословенну грамоту для всієї громади вручив голові церковного комітету Олегу Коханчуку. Предстоятелю УАПЦ член церковного комітету Василь Герус на згадку подарував оберіг з нового врожаю. До речі, всі обереги (всього сім) виготовив п. Василь з дітьми с. Волиця.

Настоятель церкви о. Іван Бігун зазначив, "що освячення храму  історична подія не лише для УАПЦ, а й для села Волиці". Завдяки людям, які одинадцять років збирали гроші та власними силами будували, з'явилась нова церква. Він нагадав присутнім, яка це була нелегка і довга робота. Спочатку заклали капсулу під будівництво храму. І відрадно, що відбувалося це в присутності тоді ще Владики Львівської єпархії УАПЦ Макарія, нині предстоятеля УАПЦ. Митрофорний протоієрей о. Іван Бігун висловив йому подяку за спільну молитву у новозбудованій святині, яку він підніс до Бога за мир, спокій та злагоду в нашій державі. Він також вдячний усім парафіянам, меценатам, котрі спричинилися до будівництва церкви. Назвав перших зачинателів, на жаль, уже славної пам"яті Марію Ів. Чоп, Антоніну Думас, Мирона Дидака, Івана Мельника, Ярослава Горбая. Дехто з парафіян зауважив, що всю Літургію під куполом літало саме п'ять ластівок.

Під час святкової Літургії Владика Макарій возвів у сан архімандрита ієромонаха Бориса (Харка), котрого на соборі УАПЦ в Києві призначали керуючим Таврійською єпархією з титулом єпископ Херсонський і Миколаївський.

Духовенство та віруючі звершили хресний хід навколо храму, Високопреосвященніший Владика окропив свяченою водою парафіян.

Привітав Предстоятеля УАПЦ голова Сокальської РДА Олег Кожушко. Він навів приклад однієї з найбільш трагічних фігур у сучасний історії України, людини, яка стояла біля витоків творення Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) і віддала за її становлення своє життя  це Василь Липківський. Саме він, звертаючись у завершальний день Собору до українського люду православного, сказав: "Все, що сталося, було підготовлено найкращими силами України",  і закликав делегатів "не тільки берегти Церкву, а й ширити. Кожен з вас повинен бути апостолом церкви Української". І сьогодні наслідує ті слова Владика Макарій.

Вчора, 19 серпня, в день Преображення Господнього, у новозбудованій церкві на храмовий празник, відбулося святкове Богослужіння. Тож нехай мелодійні дзвони скликають людей до УАПЦ Преображення Господнього с. Волиця многії літа.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Більше світлин на сайті www. golossokal.com.уа

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!