Духовне життя

Відбулася проща до Прилбич з нагоди 155-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького

29 липня 2020 року відбулась традиційна проща до Прилбич – родинного села Праведного митрополита Андрея Шептицького з нагоди 155-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького.

Участь у Прощі взяли голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, депутат Верховної ради України Ростислав Тістик, депутат Верховної ради України Павло Бакунець, перший заступник голови районної державної адміністрації Віталій Денега, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Дзюнька, голова районної ради Володимир Сичак, керівник апарату районної державної адміністрації Зоряна Мірило, всечесні отці, почесні гості та мешканці села.

В межах прощі відбулась панахида біля каплиці-усипальниці, Божественна Літургія, яку  очолив Владика Ігор, митрополит Львівський,  молитва за прославу праведного митрополита Андрея, водосвяття, благословення вірних свяченою водою.

По завершенні Божественної Літургії презентація відеофільму про митрополита Андрея Шептицького, за участю дітей прилбицької парафії праведного митрополита Андрея та блаженного Климентія Шептицьких та району.

Довідково: Прилбичі — село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) – український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті митрополита Галицький та Архієпископ Львівський — настоятель Української греко-католицької церкви.

За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Бувши одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст.

Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбичі є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей.

Перед храмом у 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.