Духовне життя

Видимий знак єдності для всієї церкви

13 грудня в катедральному храмі св. ап. Петра і Павла м. Сокаль за участі єпископа Сокальсько-Жовківського Владики Михаїла Колтуна, священиків церкви, молитовним чином відкривання дверей розпочато Ювілейний рік Божого милосердя у Сокальсько-Жовківській єпархії.

З нагоди відзначення Ювілею Божого милосердя у єпархії, кир  Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, видав Декрет всечеснішому духовенству, монашеству і вірним Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. У ньому, зокрема, говориться, що "Папа Франциск проголошує Надзвичайний Ювілейний Рік Божого Милосердя, який розпочався 8 грудня 2015 року Божого і триватиме до 20 листопада 2016 року Божого.

Вселенський Архієрей закликає кожну помісну церкву безпосередньо залучитися у переживанні цього Святого Року, як особливого моменту благодаті та духовної віднови. Ювілей таким чином святкуватиметься як в Апостольській Столиці, так і в усіх помісних церквах, як видимий знак єдності всієї Церкви.

Вперше Римський Архієрей дозволив, щоб у кожній помісній церкві, згідно з рішенням єпархіального єпископа, були відкриті двері храму, які будуть вважатися такою самою Брамою Милосердя, як і Ювілейні Двері римських папських базилік.

Усі паломники, що протягом Ювілейного Року з 13.12.15 р. до 13.11.16 р. візьмуть участь у прощі до Ювілейного храму, увійдуть крізь Ювілейні Двері одного з цих храмів, приступлять до Святих Таїнств Покаяння та Євхаристії, візьмуть участь у Святій Літургії, розважатимуть про милосердя, помоляться молитву "Вірую" і молитву в наміренні Святішого Отця, зможуть отримати ювілейний відпуст"…
Обряд відкриття Ювілейного року виглядав так: перед початком богослужіння усі вийшли із храму св. ап. Петра і Павла. Сформувалася процесія. Спочатку несли хрест, за ним – ікону Ювілейного року, а після неї – ікону Богородиці "Милосердя двері"; далі хоругви, за якими йшли священики, архиєрей, співці і всі вірні. Процесія обійшла храм довкола один раз. Відтак розпочався молебен і після молитви архиєрей хрестом відкрив центральні двері храму, так як на Великдень. Співаючи "Бог – Господь, і явився нам; благословен, хто йде в ім'я Господнє" усі присутні зайшли в храм. Опісля вірні вислухали Євангеліє із закликом: "Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний" (пор. Лк. 6. 31-36). Далі спільна молитва продовжилася у Святій Літургії, під час якої вірні чисельно приступили до Святого Причастя.

Пояснюючи про вибір храму св. ап. Петра і Павла для отримання ласк Божого милосердя, єпископ Михаїл зазначив: "Папа Франциск сказав єпископам: назначіть храми у своїх єпархіях, які будуть наповнені таким же благословенням як і в папських базиліках. Колись треба було їхати до Риму, а теперішній Папа зробив виняток, бо Ювілей переніс до нашого храму. Тепер ми маємо можливість родинами, громадами звершувати паломництва до Катедри нашої єпархії, щоб отримати повний Відпуст. Тому двері цього храму мають бути відкритими до тих, які захочуть приходити, щоб могли відчути Боже милосердя не тільки в стінах храму, але й від парафіян. Це Боже милосердя наповнює наш храм і умовами для цього відпусту є Сповідь, Причастя, молитва "Вірую" та молитва "Отче Наш і Богородиці Діво" в наміренні Святішого Отця Папи Римського".

Архієрей не оминув тих, які є хворими. Для них священики будуть нести ювілейні іконки, "щоб могли молитися вдома, приступили до Сповіді і Святого Причастя". Єпископ закликав усіх скористати з нагоди Ювілейного року і зачерпнути ласки Божого милосердя для себе, а також поділитися ним із ближніми.

Відпуст – це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта. Прощення гріха і відновлення спілкування з Богом несе за собою відпущення вічної кари за гріх. Але дочасні кари за гріх залишаються. Тому Церква дає нагоду за допомогою відпустів позбавитись дочасних кар за наші гріхи.

Роман ГРИЦА, прес-секретар Сокальсько-Жовківської єпархії.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.