Духовне життя

Вифлеємський вогонь – символ миру, тепла та згоди

В церкві Різдва Христового у Вифлеємі, у місці народження Ісуса Христа, горить вогонь вже протягом довгих століть. Це Вифлеємський вогонь – символ миру, тепла, згоди, спокою та любові до людей і до світу. Християнські народи по черзі жертвують оливу, щоб цей вогонь ніколи не згас.

По Україні Вифлеємський вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації. Цього року пластуни отримали Вифлеємський вогонь миру від польських скаутів і передали його українській громаді, церквам, сиротинцям, лікарням, дитячим притулкам. Сокальські пластуни разом зі своїми наставниками Галиною та Євгеном Матвіївими теж, як і щороку, привезли 6 січня Вифлеємський вогонь у Сокаль. Їх радо зустрічали парафіяни кафедрального храму св. ап. Петра і Павла. Його настоятель, митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук привітав пластунів, які у великій лампадці тримали Вифлеємський вогонь, який за мить огорнув теплом і миром церкву і парафіян. Священик щиро подякував пластунам, їх наставникам за те, що вони щороку в кафедральний храм приносять це священне сяйво, благословив їх і подарував образки. Пластуни передали Вифлеємський вогонь о. Ярославу. Гарно заколядували. А після Служби Божої парафіяни мали змогу взяти і собі у домівки сяйво Вифлеємського вогню. Сокальські пластуни передали Вифлеємський вогонь у відділ освіти Сокальської РДА, а також у церкви сіл Забужжя, Опільсько, Савчина, Двірців та м. Великі Мости.

Акцію передачі священного сяйва благословили Грекокатолицька церква, Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та Римокатолицька церква в Україні.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.