Духовне життя

Друга Пречиста – історія свята

21 вересня християни східного обряду (а католики раніше  8 вересня) відзначають свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке належить до числа найвеличніших. У народі цей день називають Другою Пречистою.

Головне джерело відомостей про життя Діви Марії  Протоєвангеліє Якова. Ця апокрифічна книга написана приблизно у 170180 роках.

"Пречиста Діва Марія,  читаємо у ній,  по батьковій лінії походила з царського роду Давида, а по матері  зі священичого роду Арона. Її батьки Яким і Анна жили в Назареті, були заможніми людьми. Вони відзначалися великою побожністю і жертовною любов'ю до Бога та ближніх. Яким ділив зібрані з власного поля плоди на три частини: одну частину давав на жертву Богові, другу  для бідних, а третю  залишав собі. Великою журбою Якима й Анни була їхня бездітність. У жидів бездітність вважалася не тільки за брак Божого благословення, але й за Божу кару. Однак вони неустанно благали в Бога дитини. Це була головна мета їхніх молитов, постів і милостині. Яким і Анна обіцяли посвятити дитину Господеві, якщо Бог вислухає їхні прохання.

Господь Бог вислухав і дав їм дочку, яка була призначена на Матір Сина Божого. Цю вістку Бог передав Анні через Святого Архангела Гавриїла, що об'явився їй і сповістив про те, що вона зачне Преблагословенну Доню, яку назвуть Марією".

Вона прийшла у світ, коли релігія була в занепаді, гору брали забобони, танули моральні сили людства. Тому Різдво Пресвятої Богородиці святкується як день, коли почали здійснюватися заходи Божі щодо спасіння роду людського. І саме Вона, Діва Марія, за Божим замислом, народила світу Спасителя  Ісуса Христа.

У народному побуті (і в церковній традиції також) Богородиця вважається покровителькою породіль. До Неї ревно моляться жінки, які не мають дітей.

З дня Другої Пречистої засилають старостів, тому жартують: "Прийшла Друга Пречиста  принесла старостів нечиста".

У народі кажуть: "Друга Пречиста любить плакати дощем".

Тарас ЛЕХМАН.          

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.