Духовне життя

Храм у Варяжі – 230 років

12 жовтня жителі села Варяж відзначили 230-ліття храму Успіння Пресвятої Богородиці. Ця дата співпала ще з однією: 190 років тому святиня стала власністю грекокатолицької грoмади. З цієї нагоди сюди приїхав Владика Михаїл Колтун. Його урочисто короваєм та квітами зустрічала грекокатолицька громада села. Діти пелюстками осінніх квітів встелили дорогу Владиці до церкви. Привітали почесного гостя настоятель храму, отець Василь Городецький, декани Сокальського й Тартаківського деканатів – о. Тарас Звір і о. Богдан Лилик, священики Сокальського, Белзького, Дублянського деканатів, міста Львова та ксьонз Петро Ворва з римокатолицької церкви смт. Брюховичі, а також голова Сокальської РДА Олег Кожушко.

Потім всі зайшли до храму, який цього дня виглядав особливо урочисто: скрізь були живі квіти та красиві вишивки.

Преосвященний Владика Михаїл Колтун здійснив чин освячення престолу та поблагословив новий іконостас. А далі відбулася урочиста Божественна Літургія, яку очолив архієрей. Парафіяльний хор, під керівництвом регента Василя Світальського, співав архієрейську службу.

Владика Михаїл Колтун виголосив проповідь, в якій акцентував, що віра зцілює душу й тіло людини і дає силу долати всі перешкоди на життєвому шляху, і закликав віруючих покладатися на Бога. 

Опісля вручив церковну нагороду – хрест з прикрасами, настоятелю храму, отцеві Василю Городецькому, за ревне служіння церкві та громаді, а парафії – ювілейну архієрейську грамоту з нагоди 25-ліття виходу грекокатолицької церкви з підпілля та її легалізації. Іменні подячні грамоти від архієрея отримали жителі села – Марія Кожушко, Катерина Кожушко (в монашестві сестра Йосифа), Катерина Яворська, які були вірними парафіянами в роки, коли церква перебувала у підпіллі. Коли в селі вона була закрита, Богослужіння, які провадив ієромонах Василь Вороновський, відбувалися в будинку Марії й Катерини Кожушків. У 1988 р. святиню відкрили і розпочалася її відбудова та реставрація. Відправляв у ній о. Богдан Лилик. 

Настоятель парафії, отець Василь Городецький, висловив щиру вдячність Владиці та священикам, усім жертводавцям, хористам та парафіянам, які, незважаючи на важкий час, дбають про красу Божого дому. Присутні на згадку про цю подію отримали буклет, де лаконічно викладена історія храму та с. Варяж. На завершення Владика Михаїл Колтун окропив усіх свяченою водою. А потім усі стали до світлини, щоб мати пам’ятку про відзначення 230-річчя церкви у Варяжі. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.