Головна / Духовне життя / Християни східного обряду відзначили свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

Християни східного обряду відзначили свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня християни східного обряду відзначили свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Престольне свято урочисто відзначили й парафіяни однойменної каплички, яка знаходиться у парку по вулиці Підкови (біля Сокальського ліцею), де минулого року був закладений наріжний камінь під будівництво храму. На церковному подвір’ї з самого ранку було багатолюдно. Чимало парафіян прийшли помолитися до мощей Святомученика Миколая Чарнецького, які привезли напередодні свята. Після утренньої настоятель храму Василь Партика разом з настоятелем храму архістратига Михаїла з м. Сокаля митрофорним протоієрем, отцем Ярославом Збитковським освятили хоругви та воду, якою о. Василь окропив усіх присутніх, пройшли хресною ходою навколо каплиці. 

Потім відбулася Служба Божа. За Божественною Літургією Сокальському декану отцю Петру Звіру співслужили: настоятель кафедрального храму святих апостолів Петра і Павла м. Сокаля, митрофорний протоієрей Ярослав Кащук, настоятель храму святого Архістратига Михаїла м. Сокаль митрофорний протоієрей Ярослав Збитковський, настоятель храму в Кам’янці-Бузькій, декан Кам’янка-Бузький отець Богдан Горбаль, священики Тарас Венгрин з Опільського, Михайло Вітт з Перетік, Степан Марцинковський з Домашева, Віктор Семен з Перемислович, Ярослав Партика з Батятич Радехівського району.

По завершенні Божественної Літургії отець Богдан з м. Кам’янка-Бузька виголосив повчальне слово та привітав усіх присутніх зі святом. Він наголосив: «Сьогодні Україна переживає нелегкі часи: триває війна, економічна криза, інфляція… Здавалось не до будівництва храму, а Ви почали будувати церкву. І це дуже добре… Мине час і постане на цьому місці гарний величний храм, бо що не під силу людині, людям, під силу Богу. Адже церкву не будує сам священик, будує громада з Божої помочі. У народі кажуть: з кожного по ниточці, а вбогому – сорочечка… Ви гарно вибрали свято для храму – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Взивайте і моліться до Неї. І Вона опікуватиметься вами. З вами Бог і Пречиста Діва Марія, яка стане покровителькою вашої парафії. Нехай Вона благословить усіх нас та опікується нами, бо Вона – наша Матір небесна та заступниця. Бажаю, щоб Господь сторицею наділяв вас ласками та своїми щедротами», – сказав о. Богдан. 

Настоятель храму отець Василь Партика привітав усіх з престольним святом та подякував священикам за те, що знайшли час й приїхали та разом з ним відслужили Службу Божу. Висловив також велику подяку сестрицям та братчикам, які наче ті бджілки, прибирають у капличці, вишивають, прикрашають Божий дім, виготовляють вироби з дерева, студентам ліцею, які щоразу прибирають навколо каплиці. Висловив велике спасибі жертводавцям, благодійникам та усім небайдужим людям, які своїми молитвами, працею, коштами допомагають, щоб у Сокалі на цьому благодатному місці постала церква Благовіщення Пресвятої Богородиці. 

У каплиці раз у раз співали «Многая літа», бажали їх храму, настоятелю, сестрицям, братчикам та жертводавцям… Опісля присутні помолилися за українську армію та мир в Україні та світі. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen + six =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!