Духовне життя

У Страдчі на Яворівщині відбулася Всеукраїнська проща

Очолив богослужіння Блаженніший Святослав — Отець і Глава УГКЦ

У суботу, 26 червня 2021 року відбулась Всеукраїнська проща у селі Страдч присвячена Дню пам’яті Страдецьких Блаженних священномученика Миколая Конрада та мученика Володимира Прийми, Дню Мирянина УГКЦ, а також відзначеня 80-річниці від дня мученицької смерті, а також 20-ту річницю від Беатифікації Страдецьких Блаженних, яка відбулась під час історичного візиту Святого Папи Івана-Павла II в Україні.

В день мученицької смерті блаженних мучеників отця Миколи Конрада та Володимира Прийми Божественна святочна літургія розпочалась у храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Очолив богослужіння Блаженніший Святослав — Отець і Глава УГКЦ.

Прочани помолились до Страдецьких Блаженних, опісля пішою ходою пройшли до молитовного поля біля «Страдецької гори», де відбулась Архиєрейська Божественна Літурrія.

Завершилась проща Хресною ходою.

Також участь у прощі взяли заступник голови облдержадміністрації Іван Собко з дружиною Тетяною Собко, голова Яворівської райдержадміністрації Ярослав Коминський, перший заступник голови Яворівської районної державної адміністрації Зоряна Мірило, заступники голови райдержадміністрації Володимир Дзюнька та Андрій Тиндик, керівник апарату Ірина Кравчук, депутат Верховної Ради України Павло Бакунець, депутат Львівської обласної ради Володимир Хархаліс, голова Новояворівської міської ради Володимир Мацелюх, голова Яворівської міської ради Ігор Грабовський, голова Івано-Франківської селищної ради Ірина Перун, мешканці та почесні гості.

Варто зауважити, проща відбулась з дотриманням карантинних умов та під супроводом правоохоронних органів, пожежної та медичної служб.

Також відбулась пряма трансляції урочистої Божественної літургії.

Довідково Страдч – відпустовий Марійський паломницький центр, що славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою. У 1936 році Папа Римський Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Також, Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від Папи значення Єрусалимської Хресної дороги.

На вершині 350-метрової гори – храм Успення Пресвятої Богородиці. Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ – о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули у 1941 році під час радянської окупації Галичини. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними. Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог.

Вважається духовним опікуном студентської молоді. Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, є опікуном мирян.585627480

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.