Головна / Духовне життя / Затверджено новий герб Сокальсько-Жовківської єпархії

Затверджено новий герб Сокальсько-Жовківської єпархії

Від 23 листопада 2011 року Сокальсько-Жовківська єпархія вводить у застосування новий герб. Попередній герб буде представляти єпископа Михаїла Колтуна, а новий буде використовуватися як символ цілої єпархії. Рішення створити герб єпархії випливає із постанови 38 сесії Синоду Єпископів від 34 березня 2008 р., «про опрацювання і застосування геральдики єпархій УГКЦ».
Герб – це обраний символ, який є притаманним стимулом для життя і його духовних цінностей. В гербі СокальськоЖовківської єпархії вміщена традиційна християнська символіка: притаманна Катедральному і Прокатедральному храму (ключі, меч, сокира), властива Архиєрейському служінню (хрест, мітра, жезл) та географічній місцевості (розточчя рік). Архистратиг Михаїл символізує дату проголошення СокальськоЖовківської єпархії.

Сокальсько-Жовківська єпархія обіймає 7 адміністративних одиниць Львівської області: Сокальський рн; м. Червоноград з окремим адміністративним статусом; Жовківський рн; Кам’янкоБузький рн; Радехівський рн; Бродівський рн; Бузький рн, і розміщена на території розточчя рік, які розтікаються на південь і північ України. Визначаючи це, в нижній частині герба зображено 7 витікаючих рік, які означають біблійну повноту життя. При цьому зображення розтоків рік, які вливаються у життя СокальськоЖовківської єпархії виражені у формі букви «М». Цей символ несе Марійний зміст, оскільки в Катедральному храмі є копія Чудотворної ікони Матері Божої Сокальської, в Червонограді – Чудотворна ікона Матері Божої Кристинопільської, а на Жовківщині, у Крехові, є Чудотворна ікона Матері Божої Верхратської. Їхня присутність і, витікаюча з цього духовність у вигляді букви «М», входить у духовне життя єпархії. Вище на гербі зображено 7 колосків і 7 виноградин, що означає 7 адміністративних одиниць єпархії, і підкреслює повноту Євхаристійного життя єпархії.

Посередині герба – постать Архистратига Михаїла, який вказує, що СокальськоЖовківська єпархія була проголошена 21 листопада, саме на празник Собор Архистратига Михаїла в храмі святого священомученика Йосафата у м. Жовква. Його постать теж єднається з тим, що на головному фасаді прокатедрального храму є зображення Архистратига Михаїла.

Верхня частина герба, а саме ключі і меч, означають, що Катедральним храмом СокальськоЖовківської єпархії є храм святих первоверховних Апостолів Петра і Павла в м. Сокалі. Сокира – означає храм святого священомученика Йосафата, який є прокатедральним, і при цьому храмі є Управління СокальськоЖовківської єпархії.

Завершують герб єпископські символи – хрест, жезл і мітра, як головні атрибути єпископського правління в єпархії.

Девізна стрічка, яка підсумовує весь зміст герба, вказує на три ключові слова богословських чеснот: Віри, Надії та Любові. Усім священикам, чернецтву та вірним СокальськоЖовківської єпархії бажаємо засвоїти ознаки нашого герба і втілювати їх у своє життя.

Благословення Господнє на Вас!

Михаїл КОЛТУН, єпископ СокальськоЖовківської єпархії.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!