Фестивалі та концерти

Делегація від Сокальщини побувала у гміні Тишовці в Польщі

Нещодавно делегація від Сокальщини побувала у гміні Тишовці (Республіка Польща) на фестивалі квітучої квасолі. Свято має таку назву, бо проводять його тоді, коли цвіте квасоля, а її у Польщі дуже багато. Віктор Притулко, Волсвинський сільський голова, Іван Кошлай, Жвирківський селищний голова, Світлана Притулко, голова ради громадської організації «Світанок», Надія Ткачик, завідувач Волсвинського народного дому, Марія Стельмащук, депутат сільської ради та Наталка Новацька, журналіст ТРК «Сокаль» на такому фестивалі побували вперше.

Культурна програма була досить насиченою. Поляки підготували цікаві конкурси, співали веселих пісень, танцювали. Слово на фестивалі мали і гості з України. Віктор Притулко та Іван Кошлай говорили про співпрацю в господарському, економічному та культурному житті, про обмін досвідом. Вони подарували полякам вази ручної роботи, які символізують дві країни – Україну та Польщу. Їх виготовила Ірина Семчук зі с. Скоморохи. Світлана Притулко та Надія Ткачик підготували для сусідівполяків музичний дарунок. Вони виконали пісні «Мельник», «Ой, заграли музиченьки», «Посилала мене мати», «Ой, у вишневому саду», «Червона рута». Глядачам так сподобався спів українок, що дівчат викликали на «біс».

Згодом відбулася презентація нової потужної пожежної машини, яку поляки придбали для гміни Тишовці. Також діяли різноманітні виставки, майстрині пропонували свої вироби з бісеру, лози, пасічники також торгували медом, продукцією бджільництва. Та найбільше, за словами українців, їм сподобалося частування диким кабаном. Закінчилося свято величезним феєрверком, який злетів у небо над Тишовцями.

751394376
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.