У неділю Бущанські митці стали учасниками обласного фестивалю гостинності у м. Сокалі, запровадженого Львівською ОДА, Львівською обласною радою, Львівським обласним департаментом з питань культури, національностей та релігій.
12 листопада, в Сокальському районному Народному домі відбувся перший “Етнофестиваль гостинності”. З коцертною програмою до нас завітали творчі колективи Буського району.
Вітали гостей фестивалю очільники Сокальщини: голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської районної державної адміністрації Роман Токай та начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Мирослава Михайлюк .
Як розповіла начальник відділу Культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, до дійства готувалися ретельно: “Виступ мав відображати усі жанрові особливості мистецької палітри нашого краю. Мали на меті продемонструвати не лише творчий потенціал бущан, але й розповісти про людей, які творять його історію”. Вона ж додала, що: “До участі у святі були залучені як досвідчені учасники художньої самодіяльності закладів культури району, так і початківці. “
Буськівський коровай, заквітчаний калиною, вручили громаді Сокальщини в особі голови РДА Романа Токая.
У привітальному виступі голова Буської райдержадміністрації Петро Мороз сказав, що: “Всього сотня кілометрів відділяє Сокаль від Буська, та в нас майже однакові звичаї і традиції, усіх нас міцно єднає палка любов до натхненного художнього слова, запального танцю та чаруючої пісні”.
Голова Буської районної ради Богдан Глова додав, що впевнений, що культура єднає покоління людей, народи і держави, є запорукою миру і єдності.
Окрасою мистецького звіту Бущини стала виставка авторських робіт Гумниської мисткині Ольги Кіркової. Понад 50 рукотворних вишиванок манили зір і тішили око барвою казкових квітів.
В рамках першого “Етнофестивалю гостинності” 3 грудня 2017року Сокальчани завітають на Буську землю із творчою програмою в рамках чудового фестивалю із промовистою гостинною назвою.
До слова. У районах Львівщини організовуються масштабні мистецькі заходи, під час яких аматорські колективи кожного з районів презентують іншим мистецькі програми, етновиставки та кухню. Етнофестиваль гостинності має два етапи. Перший – це показові партнерські виступи у районах області. Другим етапом фестивалю стане масштабний Різдвяний гала-концерт за участі кращих аматорських колективів області на львівській сцені.