Головна / Фестивалі та концерти / На Сокальщині відбувся ІІ літературно-мистецький фестиваль “Рідні обереги”

На Сокальщині відбувся ІІ літературно-мистецький фестиваль “Рідні обереги”

23 липня у маленькому мальовничому селі Михайлівка, що на Сокальщині, відбувся ІІ літературно-мистецький фестиваль "Рідні обереги", організаторами якого були члени літературно-мистецького об'єднання "Оберіг": Оксана Карнага, Надія Канюка, Ярослав Біда, Марія Антоняк, Галина Губені, Мирослава Олійник та співорганізатор  Карівський сільський голова Мирослав Кінас.

"Україна починається з мене",  під таким гаслом проходило дійство. Адже завдання митців доносити рідне слово у найвіддаленіші куточки Батьківщини. У цей день його привезли сюди члени Львівської та Дрогобицької спілок письменників. Роман Пастух, Степан Яким, Андрій Грущак, Володимир Бухонок із спілки "Письменники Бойківщини" та Ігор Гургула, Олесь Дяк, Олесь Ганущак, Іван Гентош, Ярослав Петришин, Оксана Лозова, Ліліана Косановська, Володимир Ганулич, Мирослава Мелян із Львівської спілки письменників. Вони спілкувалися з учасниками фестивалю. Присутні мали можливість почути з уст авторів сучасну високопатріотичну поезію та ніжну інтимну лірику.

Багата різноманітна концертна програма була представлена учасниками художньої самодіяльності Народного дому м. Угнів під керівництвом Ганни Горячої та с. Карів під керівництвом Оксани Лавро.

Тепло зустрічали тут сольне виконання пісень Василини Горячої з Угнова і дуету Марії Мазур та Юлії Найденко з Карова. Порадували присутніх виступи Галини Брезовської і її онучат з Угнова та двох сестричок з родини Віктора Франца зі с. Михайлівка. Олександр Василюк зі Львова виконав акапельно кілька повстанських пісень. У виконанні "Оберегівців"  музикантів під керівництвом Андрія Карнаги з Гірника, лунали народні та сучасні пісні.

Приємно здивували господині села Михайлівка  Ганна Бельо, Надія Волоско, Леся Криса, Стефа Дума, Оксана Ярема, Марія Лозяк, Надія Ярема, Марія Ментух, Ярослава Доброчинська, Любов Ониськів, які подбали про багатющий і смачний український стіл. Тут усі смакували варениками, голубцями, пампушками, пиріжками, різними солодощами. Ярослав Біда пригощав грибною юшкою, а подружжя Недосєко з Угнова  ухою.

На зеленому вигоні під "живу" музику чоловіки запрошували жінок до танцю. Запальний гопак і полька, коломийка і повільний вальс знайшли своїх виконавців.

Виїзна торгівля, яку організували підприємці Любов Осміловська, Наталія Недосєко з Угнова, Василь Ярема з Карова, а також з міст Львова та Червонограда, забезпечила приємний відпочинок та придбання необхідних продуктів, сувенірів, розмаїття іграшок для дітей усім учасникам фестивалю. На футбольному полі відбувався турнір між дитячими футбольними командами, організований тренером Віктором Турієм. Гості зі Львова побували на екскурсії у найменшому місті України Угнові, яка, до речі, їм дуже сподобалася.

Зі словами подяки за організоване дійство виступили Карівський сільський голова Мирослав Кінас та виконуюча обов'язки міського голови Угнова Марія Горошко.

Львівська спілка письменників нагородила грамотами членів "Оберегу" за організацію ІІ фестивалю у селі Михайлівка.

Маємо надію, що дійство, яке відбулося у такій далекій провінції, стане традицією єднання слова, музики, пісні, природи. А ще  пробудити приспані таланти, почуття гордості за наш край, його культуру і невмирущість нації.

Оксана ВОВК,
заступник директора Угнівського аграрнобудівельного ліцею.

Фото Галини Губені.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

8 + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!