Фестивалі та концерти

В Сокальському районному Народному домі пройшов вечір пам’яті “Афганістан – моя пекуча біль”

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно 15 лютого 1989 року, тобто 30 років тому, останній радянський солдат залишив Афганістан. Тому цей день є особливим для тих, хто пройшов крізь пекло війни в Афганістані та їх рідних. З цієї нагоди, 12 лютого в Сокальському районному Народному домі пройшов вечір пам’яті «Афганістан – моя пекуча біль». В урочистому заході взяли участь керівники району, духовенство, ветерани війни, члени сімей загиблих та громада міста.

Після благословення від митрофорного протоієрея, настоятеля церкви Вознесіння Господнього Володимира Жарського, учасників бойових дій вітали голова Сокальської районної ради Микола Пасько та заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук.

Афганська війна засвідчила, що перемогти можна війська чи армію, але народ – неможливо – наголосив у своєму виступі Микола Пасько. «Понад 4 роки триває війна на Сході України. В її ході вже загинуло близько 11 тисяч українців. Багато ветеранів – афганців і сьогодні із зброєю в руках захищають свою землю та передають бойовий досвід молодшим побратимам. Ці дві війни довели, хоча українці не є войовнича нація, але вони завжди захищають свою землю, історію, пам’ять та державу. Цей день свято для тих, хто повернувся додому живим. Поряд з тим ми пам’ятаємо тих, хто загинув на чужій землі чи помер від отриманих ран вже повернувшись додому, – підсумував очільник райради і запропонував хвилиною мовчання віддати шану тим хто ціною власного життя заплатив за мир.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30 річниці виводу військ з республіки Афганістан воїни-інтернаціоналісти були нагороджені подяками Сокальської райради та райдержадміністрації.

В Сокальському районному Народному домі пройшов вечір пам’яті “Афганістан – моя пекуча біль”  В Сокальському районному Народному домі пройшов вечір пам’яті “Афганістан – моя пекуча біль”  В Сокальському районному Народному домі пройшов вечір пам’яті “Афганістан – моя пекуча біль”

Також до присутніх звернулись голова Сокальської районної спілки ветеранів Афганістану Михайло Ільницький та військовий комісар Любомир Бродюк. Своїми спогадами про війну 1979-1989 років з присутніми поділився афганець Василь Гула.

На завершення відбувся патріотичний концерт за участю виконавців та художніх колективів Сокальщини. Також присутні мали можливість переглянули короткий документальний відеоролик про Афганістан.

В Сокальському районному Народному домі пройшов вечір пам’яті “Афганістан – моя пекуча біль”  В Сокальському районному Народному домі пройшов вечір пам’яті “Афганістан – моя пекуча біль”  В Сокальському районному Народному домі пройшов вечір пам’яті “Афганістан – моя пекуча біль”

Неможливо викреслити з пам’яті ні тих, хто загинув, ні тих, хто пройшов через пекло афганської війни і для кого вона триває й досі. У спогадах, у снах, у думках. Вони заслуговують на нашу повагу. Пам’ятаймо про це.

64442316
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.