Футбол

Дні добросусідства між Україною та Республікою Польща

Щороку в нашому районі відбуваються Дні добросусідства між Україною та Республікою Польща. У ці дні мешканці прикордоння – це жителі міст Угнова й Белза та навколишніх сіл, а також поляки, вихідці цих теренів, можуть відвідати рідні місця, з яких їх було примусово виселено під час операції «Вісла». 

У рамках співробітництва між гміною Ульхувєк та містечком Угнів щороку відбуваються транскордонні зустрічі, проводяться концерти, турніри, веломарафони, духовні прощі. Адже на території Сокальщини знаходиться багато визначних архітектурних та історичних пам’яток. І цього року молодь Угнова, Карова запросила у гості своїх ровесни-ків з-за кордону, з міста Люблін. Це спортивний клуб «Люблінянка», який є найстарішим у Польщi, і єдиний, який сьогодні займається спортивною діяльністю. Варто зазначити, що свого часу у цьому клубі працював уродженець м. Львiв Казімєж Гурскі – найвідоміший тренер збірної Польщі з футболу усіх часів. «Любліняни» охоче прийняли запрошення громадської організації ДЮФК «Арсенал-Угнів» та дітей Сокальщини взяти участь у міжнародному турнірі з футболу. Команда спортивного клубу «Люблінянка», незважаючи на те, що у суботу, 11 червня, проводила свої змагання, уже 12 червня о 5 годині ранку вирушила на міжнародний турнір Європейських днів добросусідства «Євро-регіон Буг» у м. Угнів. 

Учасники змагань, жителі міста радо та з цікавістю вітали гостей. На футбольному полі панувала дружба, спортивне завзяття, передчуття радості від змагань, що цього дня очікували на дітей. 

Учасниками міжнародного турніру з української сторони були ФК «Сокаль», ФК «Белз», школа-інтернат м. Рава-Руська, село Річки Жовківського району, команди сіл Карів і Хлівчани, м. Угнів. Вболівальники на стадіоні, зокрема наймолодші, хотіли потрапити на футбольне поле і змагатись, бо багато з них мріють стати футболістами. Усі команди проявили себе з найкращої сторони. Все відбувалося як у дорослому футболі. Bболівальники побачили красиві сейви воротарів, підступні удари кращих бомбардирів, розпач пропущених голів… 

Як би не хотіли цього діти, однак змагання добігало свого завершення. А гості готувалися в далеку дорогу додому. На завершення турніру дітей чекали ще й приємні несподіванки. Організаційний комітет визначив найкращих гравців. Ними стали: Володимир Коваль (м. Угнів), Тарас Вусик (с. Карів), Анастасія Струж (с. Карів), Петро Лоза (с. Хлівчани), Віталій Гіль (м. Белз), Віталій Марців (с. Піддубне), Руслан Теглівець (с. Річки Жовківського району), Устим Звір та Максим Шевчук (м. Сокаль). Кращі воротарі турніру: Бартош Вешховскі (м. Люблін, Польща), Іван Луцик (м. Угнів). Кращими гравцем міжнародного турніру визнано Натана Маунова, а півзахисником – Антоні Бомба з Республіки Польща. 

Юні футболісти отримали багато гарних вражень, якими ділилися з дорослими та ровесниками. На пам’ять про змагання вони зробили спільні фотографії. Гості зі спортивного клубу «Люблінянка» зазначили, що є певні труднощі в місцевій інфраструктурі, тож ми сьогодні заклали фундамент добросусідства і стровили умови для проведення щорічних дитячих міжнародних турнірів, участь у яких залюбки братимуть не тільки початківці, але й відомі уже спортивні товариства, футбольні команди. Ці футбольні змагання для дітей вкотре підтвердили, що футбол єднає дітей, молодь, дорослих, а також, що він не має кордонів. Гості запевнили, що будуть співпрацювати з українськими дітьми і багато наших дітей зможуть брати участь у їхніх спортивних змаганнях.

Угнівчани щиро вдячні директору ТзОВ «Галичхутро» Василю Мусі, виконавчому директору Асоціації місцевих рад Сокальщини Віктору Притулку, а також підприємцеві Василеві Вусику з с. Карова за допомогу у проведенні міжнародного турніру, який без їхньої підтримки не був би таким яскравим та вдалим. 

Віктор ТУРІЙ, голова громадської організації ГО ДЮФК «Арсенал-Угнів».

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.