Футбол

На Львівщині презентували перший в Україні футбольний клуб ветеранів з ампутаціями

Футбольний клуб «Покрова АМП» розпочав свою історію у вересні 2023 року, коли перші чотири футболісти відвідали тренування. Команда створена за ініціативи отців Салезіанського згромадження УГКЦ і на 80% складається з військових, які захищали рідну землю на фронті. Тренують спортсменів Богдан Мельник та Назар Русецький.

Це перша в Україні футбольна команда осіб з ампутаціями, а також перша у світі, яка тренується на снігу. Від вересня колектив поповнився новими футболістами, тренером та фахівцями медичного сектору. А завдяки стрімкому росту та належній підготовці «Покрова АМП» стала базовою командою національної збірної України з футболу серед гравців з ампутацією кінцівок, яка восени посіла друге місце в Лізі Націй-2023.

У 2024 році футболісти «Покрови АМП» гратимуть у чемпіонаті Польщі ПЗУ АМП Футбол Екстракласа, який є одним з найсильніших в Європі. Також команда мріє про те, аби й в Україні цей вид спорту розвивався і прагне в майбутньому зіграти у чемпіонаті України.

Додамо, що футбол на милицях грають командами із семи людей на полі розміром 40х60 метрів. Польові гравці грають на милицях, милицю у них вважають продовженням руки, воротарі з ампутацією однієї руки перебувають під час матчу тільки в штрафному майданчику.

💭«Пишаємося, що на Львівщині є такий потужний спортивний та соціально важливий проєкт. Ми подарували команді 20 абонементів для відвідування тренувань з плавання під керівництвом тренерів та реабілітологів. Заняття проходитимуть в межах нашої «Ліги Нескорених» – інтеграційного проєкту психологічної та фізичної реабілітації (абілітації) військовослужбовців та ветеранів війни засобами спорту та адаптивної рухової активності, який започаткували у червні 2023 року,» – розповів начальник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Нагадаємо, що одним із амбасадорів та регіональним координатором «Ліги Нескорених» є ветеран Збройних сил України, чемпіон «Ігор Нескорених 2023» у стрільбі з лука Павло Лучків.

Голос Сокальщини на GoogleNews