Головна / Футбол / На Сокальщині відбувся юнацький патріотичний футбольний турнір на кубок полковника Євгена Коновальця

На Сокальщині відбувся юнацький патріотичний футбольний турнір на кубок полковника Євгена Коновальця

76 років тому, в квітні 1941 року в Кракові, Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів встановив день 23 травня обов’язковим організаційним святом, а саме, – Святом Героїв Революції. Вибираючи цей весняний місяць для вшанування пам’яті патріотів, що віддали своє життя за волю Батьківщини, ОУН врахувала, що саме весною, в травні місяці, коли оживає вся природа, віддали своє життя за ідею вільної та самостійної України кращі сини України – Микола Міхновський (03.05.1924), Симон Петлюра (25.05.1926), Євген Коновалець (23.05.1938), Олег Ольжич (25.05.1944), Кирило Осьмак (16.05.1960).

Початок II-ї Світової Війни та окупація українських земель московсько-німецькими загарбниками, змусила відзна-чення свята перенести в еміграцію та глибоке підпілля.

Новий порив отримав день 23 травня з проголошенням Незалежності України. З 1992 року Свято Героїв Революції урочисто відзначається, але лише на Західній Україні.

Під час проведення урочистостей вшановують пам’ять полеглих борців, впорядковують могили національних героїв, проводять числення заходи, присвячені пам’яті Героїв, вшановують ще живих учасників національно-визвольних змагань.

Головними напрямами, на які слід скеровувати виховання молодого покоління під час проведення урочистих інших заходів, присвячених пам’яті Героїв, повинні бути:

• формування в молоді національної свідомості, національно-політичного самоусвідомлення, що передбачає усвідомлення себе як частини нації, що має чи виборює певне місце серед інших націй;

• відновлення історичної пам’яті, формування почуття національної гідності;

• формування бойового морально-психологічного духу, спонукання до фізичного вдосконалення громадянина-патріота, вироблення глибокого розуміння громадського обов’язку, готовністю у будь-який час стати на захист своєї Батьківщини-України;

• вивчення бойових традицій та героїчних сторінок історії своєї держави, українського народу, його збройних сил та Провідників Нації;

• усвідомлення зв’язку почуття патріотизму, героїзму з нормами обов’язку у щоденному житті молодої людини;

• формування ідеології державотворення, любові до рідної землі шанобливе ставлення до пам’яті людей, що віддали життя за волю України;

• становлення державницького світогляду та громадянського патріотизму;

• засвоєння знань про історію розвитку та становлення української держави, знання законів України;

• спонукання підростаючого покоління до роздумів над важливими життєвими проблемами, формування високих морально-етичних ідеалів та духовних цінностей;

• сприяння формуванню ідеалів, де поруч з образами конкретних людей, як ідеал виступають узагальнені образи як сукупність ідеальних якостей українця-патріота.

Для нас, нинішніх українців важливо знати, що історія і сучасність України – це справа героїчної української молоді: сотень тисяч юних, молодих добровольців руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, славних запорожців Петра Сагайдачного та Івана Сірка, Легіону Січових Стрільців Дмитра Вітовського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Корпусу Січових Стрільців, Української Військової Організації, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця, Андрія Мельника, Степана Бандери, Олега Ольжича, Української Повстанської Армії Романа Шухевича та Клима Савура, сотень тисяч рядових українців, які боролися проти московсько-німецьких загарбників, членів визвольного руху шестидесятників Василя Стуса, Левка Лук’яненка та В’ячеслава Чорновола, учасників Помаранчевої революції 2004-2005рр., революції Гідності 2013-2014рр., воїнів Українського Війська в боротьбі з московськими окупантами на Сході України, волонтерів – одним словом, всіх молодих українців, які боронили інтереси Неньки-України навіть ціною власного життя.

Саме виходячи з глибокого аналізу української історії та з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, зокрема одного з творців національної державності та лицарів Української Революції 1917-1921 років славної пам’яті полковника Євгена Коновальця,

Сокальська районна організація політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (голова Олег КОЖУШКО) спільно з відділами молоді та спорту, освіти Сокальської РДА, за підтримки фракції «Батьківщина» у Львівській обласній раді (голова Юрій ГУДИМА) та Сокальського відділення ВГО «Товариство Українських Офіцерів» імені Євгена Коновальця (голова Мирослав ЗІНОВ’ЄВ) вже десятий рік поспіль проводять футбольний турнір серед юнаків на Кубок Творця УСС, УВО і ОУН, сл.п. полковника Євгена Коновальця.

Цьогоріч фінальна частина турніру відбулася сьогодні 10 червня 2017 року в м.Сокаль на стадіоні «Сокіл».

Розпочалися змагання юних копунів з підняття Українського Прапора та виконання Українського Славня.

Турнір пройшов на високому рівні, головне, у дружній атмосфері та без травм.

Урочисте нагородження учасників, призерів та переможців десятого ювілейного юнацького турніру з футболу на Кубок полковника Євгена Коновальця провели:

голова Сокальської РПО ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» в Сокальській районній раді Олег КОЖУШКО;
начальник відділу молоді та спорту Сокальської РДА, «батьківщинівець» Андрій МАНДРИК;

помічник-консультант депутата Львівської обласної ради (фракція «Батьківщина»), голови комісії з питань освіти і науки Володимира Вантуха, методист відділу освіти Сокальської РДА, «батьківщинівець» Євген МАТВІЇВ;

секретар Сокальської міської ради, голова фракції «Батьківщина» в Сокальській міській раді Ігор СИДОР;

заступник голови Великомостівської МПО ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» у Великомостівській міській раді Михайло ЛУКАЧ.

За активну участь у турнірі нагороджуються грамотами та отримують солодкі призи від головного лікаря Сокальської Центральної Районної Лікарні, «батьківщинівця» Романа ШВЕДА команди юнаків: міста Великі Мости, села Ільковичі, села Княже, села Острів.

За сприяння у проведенні турніру нагороджуються грамотами судді: Руслан ПАЗЮК (вчитель Острівського НВК I-III ст.), Степан БАШТИК (керівник стадіону «СОКІЛ»), Василь СИДОР (директор ДЮСШ «БУГ»).

За сприяння у проведенні турніру нагороджуються грамотами: начальник відділу молоді та спорту Сокальської РДА Андрій МАНДРИК, методист відділу освіти Сокальської РДА Євген МАТВІЇВ, секретар Сокаль-ської міськради, голова фракції «Батьківщина» в Сокаль-ській міськраді Ігор СИДОР, голова фракції «Батьківщина» у Великомостівській міськраді Михайло ЛУКАЧ.

За особистий вклад у проведенні турніру виносимо щиру подячність: депутатам Сокальської районної ради (фракція «Батьківщина») Олегу Кожушку, Олегу Іванчині, Василю Сорочуку, Богдану Краську, депутатам Сокаль-ської міськради (фракція «Батьківщина») Ігорю Сидору та Івану Драганчуку, депутатам Великомостівської міськради (фракція «Батьківщина») Михайлу Лукачу, Степану Більо, Ігорю Кошовському, Михайлу Федику, членам Сокальського районного бюро партії «Батьківщина» Володимиру Евелю, Володимиру Піхоцькому, Оксані Джусь, Юрію Круглію.

Футбольні м’ячі від депутатів Сокальської міської ради (фракція «Батьківщина») Ігоря СИДОРА та Івана ДРАГАНЧУКА; від депутатів Великомостівської міської ради (фракція «Батьківщина») Михайла ЛУКАЧА та Михайла ФЕДИКА; від заступника голови Сокальської районної організації партії «Батьківщина» Євгена МАТВІЇВА; від начальника відділу молоді та спорту Сокальської РДА, «батьківщинівця» Андрія МАНДРИКА отримують команди міста Великі Мости, сіл Ільковичі, Княже та Острова.

Грамотою Сокальської районної організації партії «Батьківщина» та пам’ятним призом «КРАЩИЙ ГРАВЕЦЬ» турніру від фракції «Батьківщина» у Львівській обласній раді нагороджується наймолодший учасник турніру, десятирічний Андрій Лукач, команда юнаків міста Великі Мости.

Пам’ятними медалями від Сокальської районної організації партії ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» у Львівській обласній раді нагороджуються гравці команд-учасниць фінальної частини турніру:

  • за третє місце – команда юнаків села Ільковичі,
  • за друге місце – команда юнаків села Княже,
  • за перше місце – команда юнаків села Острів.

Почесними Кубками з нанесеними зображеннями портрету полковника Євгена Коновальця та його крилатого вислову «Найвищий обов’язок – посвятитися Нації!» від Львівської обласної (голова Михайло ЦИМБАЛЮК), Сокальської районної організацій партії ВО «Батьківщина» (голова Олег КОЖУШКО) та фракції «Батьківщина» у Львівській обласній раді (голова Юрій ГУДИМА) нагороджуються:

  • за четверте місце – команда юнаків міста Великі Мости,
  • за третє місце – команда юнаків села Ільковичі,
  • фіналіст турніру – команда юнаків села Княже,
  • переможець турніру – команда юнаків села Острів.

Хочу також подякувати за інформаційну підтримку Турніру нашому районному часопису “Голос з-над Бугу” (гол. редактор Василь СОРОЧУК) та телерадіокомпанії “СОКАЛЬ” (ген. директор Олександр НОВАЦЬКИЙ).

З Відозви Проводу ОУН, 1938 рік :
“…Переведіть аналізу свого сумління, своїх вчинків і задумів і скажіть у душі собі, чи гідні ви? Станьте, отже, на висоті завдання, переможіть і скоріть усі слабості людські, щоб оновлені в тій святій крові, що в Роттердамі пролилася, ви могли чесно, сумлінно та щиросердечно сказати: “Ми готові!

Ми гідні великого й неоскверненного імені – КОНОВАЛЬЦЕВІ ВОЇНИ, УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛІСТИ!” “БАТЬКІВЩИНА” ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАТИМЕ СВОЇХ ГЕРОЇВ !!!

Олег Кожушко

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!