З життя господарника

Найбільше виробляємо свинини

Висока собівартість виробництва, низькі закупівельні ціни спричинили скорочення поголів'я худоби у агроформуваннях і на сільських обійстях. Станом на 1 грудня 2015-го в агроформуваннях району утримується 3,2 тисячі голів ВРХ, з них  1,3 корів.

За одинадцять місяців сільгосппідприємствами вироблено 5,7 тисяч тонн молока, що на 236 більше, ніж торік. Середній надій на корову по району становить 4229 кілограм, (+452 кг до минулого року). Найбільше молока у районі виробляють ТзОВ "Молочні ріки" та ПАФ "Білий Стік", які за 11 місяців відповідно виробили 2183 тонни (+372 до минулого року), 2054 тонни молока (+231). У цих господарствах надій на корову складає 6065 кг (+1169 до минулого року) і 5134 кг (+156 кг).

Середньодобові прирости ВРХ склали 492 г, що на 39 г більше до відповідного періоду минулого року, свиней 416 г (+141 г). Агроформування всіх форм власності за вище зазначений період реалізували 1,4 тисячі тонн м'яса.  У цьому році помітний поступ у галузі свинарства. Зросло поголів'я свиней, на сьогодні агропідприємства району утримують їх 7,5 тисячі голів. 

Хотів би зазначити, що в минулі роки у загальному виробництві м'яса левову частку складало м'ясо птиці, а нині питома вага виробництва свинини становить 74 відсотки. Вагома частка належить фермерському господарству "Шпиколоси" – 295 тонн, ПП "РМК" – 203, ТзОВ  "Сокальське племпідприємство" 134, ТзОВ "Галичхутро"  131 тонну.

Виробництвом м'яса птиці та інкубаційних яєць займається ПП "Гові", яке утримує на даний час 26,7 тисяч голів гусей та курей.

Поменшало також худоби й на сільських обійстях. Нині селяни утримують їх, в основному, для власних потреб. 

Не зникло на наших теренах й вівчарство. Їх розведенням займається фермерське господарство "Синочки" у селі Стремінь, вони мають 44 вівці. У цьому році зайнялись розведенням овець у ТзОВ "Галичхутро". На жаль, занепадає конярство. Усього в агроформуваннях району налічується 72 коней, яких, в основному, утримуть для перевезення кормів для худоби та надання послуг населенню.

Незважаючи на несприятливі умови розвитку, є ряд господарств, які стабільно утримують поголів'я сільськогосподарських тварин та займаються виробництвом молока та м'яса. Це, зокрема, ТзОВ "Молочні ріки", ПАФ "Білий Стік", ПП "Агрофірма ім. Б. Хмельницького", ПАФ "Войславичі", ТзОВ "Галичхутро". Цього тут досягли завдяки застосуванню ефективних технологій виробництва тваринницької продукції.

Віктор ФЕДЮК, спеціаліст відділу рослинництва та тваринництва управління агропромислового розвитку. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.