З життя господарника

Для аграріїв Львівщини провели навчання з написання грантових заявок

Тренінг відбувся у межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA – «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі».

Консультанти Центру розвитку фермерства «Врожай Перемоги» провели для  представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування, фермерських господарств тренінг з залучення грантових коштів.

Захід відбувся на локації «Поле щастя».

Участь у тренінгу взяли як фермери,  які  мали мінімальний досвід у написанні грантових заявок і хотіли поглибити знання з залучення грантових коштів, так і ті, які  не мали жодного досвіду в темі міжнародної технічної допомоги. Загалом тренінг зібрав більше 30 фермерів різних галузей сільськогосподарського виробництва та переробки.

«Незважаючи на виклики та труднощі, аграрії намагаються адаптуватися, продовжувати працювати, шукати виходи на нові ринки, а також шукають альтернативні фінансові джерела для підтримки діяльності. Це кошти з державного та обласного бюджетів, це також і програми міжнародної технічної допомоги. Зокрема, цьогоріч на підтримку  сільського господарства Львівщини виділено 47,9 млн грн з обласного бюджету. В час війни кількість грантових програм, що допомагають вітчизняному агробізнесу, зросла в рази і, за словами експертів, їх буде ще більше. Сьогодні посилення фінансової спроможності аграріїв залежить також  від вміння готувати якісні проєктні заявки», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Тренінг був максимально орієнтований на практичні та ключові аспекти  щодо пошуку доступних відповідних грантів та програм МТД, вимог до написання грантової заявки. Також тренер розповів учасникам заходу про виклики, які стоять перед сучасним бізнесом в процесі підготовки пакету документів на грант.

«Грантові інструменти допомагають підприємцям, зокрема фермерам, по-іншому осмислити свою діяльність. Щоб отримати грантові кошти, фермерам необхідно розробити бачення свого розвитку, прописати проблематику, з якою працюють, а також описати яким чином заходи, що передбачені грантовою заявкою,  допоможуть розвинути власний бізнес. Таким чином є подвійна вигода. З одного боку, підприємці привертають увагу до свого бізнесу, з іншого – розвивають стратегію розвитку, вивчають і прописують її та мають можливість залучити безпосередньо кошти від національних і міжнародних програм, які  підтримують українське підприємництво», – наголосив Іван Кульчицький, експерт з розвитку бізнесу та місцевих рад.

Додатково: 

Нагадаємо, що проєкт «Центр розвитку фермерства» реалізує ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» та Громадська спілка «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини».

Тренінг відбувся у межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Голос Сокальщини на GoogleNews