Сьогодні далеко не кожному по кишені встановлення дороговартнісного каміна чи печі у своєму помешканні. Проте людство знайшло альтернативний вихід з такої ситуації і створило електричний камін.
В чім полягає їх основна особливість? Каміни електричні майорять багатством дизайну, вони завжди яскраві та живі. Єдиною відмінністю електричного пристрою від справжнього повноцінного каміна є те, що замість звичного вогню в його “надрах” палахкотить та щедро осипає іскрами … хто, як ви гадаєте? Електрика! Саме тому електричні каміни сприймаються скоріше як своєрідний та неповторний елемент інтер’єру приміщення.
В даний час каміни, що працюють на електриці, користуються особливою популярністю серед жителів багатоповерхових будинків, де аж ніяк не вдасться помістити справжній камін. Зручність та практичність електрокамінів полягає в тому, що їх можна з легкістю переміщати з однієї кімнати до іншої, а для повноцінного виконання своїх прямих функцій йому потрібна звичайнісінька розетка.
У сучасних камінів є два основні режими роботи:
-
Звичайний: імітація вогню без функції обігріву помешкання.
-
Розширений: повна імітація каміна, який здатний обігрівати кімнату та створювати ефект вогнища.
Є спеціальна інструкція по встановленню електричного каміна в вашій оселі. Можливо, вона стане у пригоді тим, хто давно мріє про власний камін посеред вітальні.
Все, що треба знати при виборі електрокаміна
- Характерною рисою усіх електричних камінів є те, що вони оснащені спеціальною камерою для згоряння палива, штучною камінною решіткою, несправжніми вуглинками та декоративним рухливим полум’ям.
- Всі електрокаміни можна грубо поділити на чотири основні різновиди: камінні печі; камінні кошики; каміни для кабінетів (вбудовуються в стіну помешкання); електропристрої, облицьовані декоративним камінним порталом, що зазвичай встановлюються біля стіни. Враховуючи потреби вашого будинку, ви можете вибрати такий камін, який найкраще задовольнить ваші вимоги.
- Особливу увагу слід звертати на тип матеріалу, з якого виготовлений камінний портал. Це може бути дешева пластмаса, натуральний мармур чи вишукана різьблена деревина.
- Камінні портали з литого мармуру користуються надзвичайною популярністю на ринку засобів опалення помешкання. Цей матеріал містить наступні складові: мармурова крихта чи кварцовий пісок (80%), смола (19%), різні барвники (1%). Такі камінні портали виготовляються без швів, адже складаються з цілісних панелей, тому вони міцніші за печі, виготовлені з натурального каменю.
- Сучасні електричні каміни дуже функціональні. Сучасні моделі включають можливість дистанційного керування каміном, підтримки бажаної температури на автоматичному рівні, а також кілька варіацій полум’я.
Коли мова заходить за каміни, ціна часто стає основним нюансом питання встановлення пристрою у квартирі. Насправді електрокаміни найдоступніші з усіх, тому не переймайтеся фінансовими запитаннями.
Можливо, ця невелика стаття стане для вас тим стимулом, який допоможе наважитися встановити електрокамін у вашому помешканні. Така річ наповнить ваш будинок затишком та теплом, а ритмічні рухи язиків полум’я допоможуть позбутися стресів та загальної напруги після виснажливого робочого дня.