З життя господарника

Львів’ян запрошують відвідати педагогічну ферму та підтримати інклюзивний проєкт

Ферма розташована у Підгір’ї, що на Золочівщині.

На Золочівщині є особливе місце – педагогічна ферма. Її створили отець Михайло Сукмановський та його дружина Оксана. Цей проєкт дарує людям з інвалідністю шанс на навчання, працевлаштування та повноцінне життя.

Отець Михайло мріяв стати пілотом, але знайшов своє покликання в служінні та підтримці людей з інвалідністю. Поштовхом до цього стала його участь, як військового капелана, у миротворчій місії в Косово 2008 року.

«Людина, яка повертається з таких місць відчуває «синдром загостреної несправедливості». В мене з’явилось бажання допомагати дітям з інвалідністю на парафії. Мені було сумно, що вони не мають фахової опіки. Дружина підтримала мою ініціативу», – розповідає отець Михайло.

Розпочавши з невеликої кількості дітей, які мали різні форми інвалідності, отець Михайло з однодумцями зробив великий крок у створенні інклюзивної спільноти.

«Коли працюєш, то знайдуться люди які тебе підтримають. Ми єдині в Україні отримали грант від уряду Люксембургу. Завдяки цьому, нам вдалося створити для дітей з інвалідністю інклюзивний центр з басейном, соляною кімнатою, сучасним спортивним майданчиком та тренажерами, а стару школу у Підгір’ї переобладнати під ферму із сироварнею. Тут є також пасіка та різноманітні тварини. Це забезпечує життєдіяльність і певну сталість нашого утримання», – зазначає священник.

Подружжя Сукмановських не зупиняються на досягнутому. Вони, завдяки грантовим програмам, планують розширювати проєкт та залучати до нього військовослужбовців, які потребують реабілітації.

Ферма охоче зустрічає туристів. Найчастіше вони приїжджають сюди із туроператором «Відвідай». Гості мають можливість зустрітися з тваринами, скуштувати смачні крафтові сири та просто відпочити душею.

«Додамо, що на території Львівщини близько 30 фермерських господарств відкритих для туристів. До прикладу, вже відкрило туристичний сезон сімейне господарство «Cozy farm» у Новояворівську, запрошує на екскурсії та дитячі майстер-класи з виготовлення сиру крафтове виробництво «З гарбузового раю» у Городку, завжди раді туристам і пропонують смачні дегустації на еко-фермі «Плай» у Климці та молочній фермі «Мукко» в Угерсько», – наголосив керівник управління туризму та курортів ЛОДА Тарас Лозинський

Про інші туристичні ферми на Львівщині можна дізнатись з інтерактивної мапи за посиланням https://cutt.ly/PcIADEC»

Голос Сокальщини на GoogleNews