З життя господарника

На Сокальщині ознайомилися з новими гібридами ріпаку

У агропідприємстві «Західний Буг» відбувся регіональний семінар, мета якого показати переваги гібридних сортів озимого ріпаку компанії «Піонер», яка уже понад 20 років займається виведенням високопродуктивного насіння сільськогосподарських культур. Сюди з“їхалися керівники управлінь агропромислового розвитку Радехівського, Кам“янкоБузького, Жовківського районів, спеціалісти агрономічних служб управлінь, керівники сільгосппідприємств та фермерських господарств. Зокрема, Сокальщину представляли директори ПАФ «Білий Стік» – Олег Іванчина, ПП «Агрофірма ім. Б. Хмельницького» – Володимир Шмигельський, ПАФ «Войславичі» – Ігор Сметана, ТзОВ «Стенятинське» – Ігор Ратинчук, ТзОВ «Галичхутро» – Василь Муха, ПП «Гові» – Мирон Проць та інші. Відкрив регіональний семінар начальник управління АПР Сокальської РДА Ігор Шайнога, який підкреслив, що для отримання високих врожаїв сільгосппідприємство має мати якісне насіння, дотримуватися технології агрообробітку та впроваджувати сучасні технології обробітку у рослинництві. І, насамперед, цього треба дотримуватися у вирощуванні озимого ріпаку. У ПП «Західний Буг» вирощуванню цієї культури приділяють належну увагу. Відтак мають високі врожаї. А у цьому році підприємство співпрацює з компанією «Піонер» і заклало демонстраційні поля декількох гібридів ріпаку. Детальніше про це розповів представник компанії «Піонер» в Західних регіонах України Микола Костюк. Він також ознайомив присутніх з новими гібридами ріпаку та кукурудзи. А представник фірми Du Pont, яка є піонером з вирощування гібридів озимого ріпаку, Микола Ільницький розповів про технологію вирощування та захист цієї культури. Опісля учасники семінару побували на демонстраційних полях, де головний агроном ПП «Західний Буг» Петро Вільховий дав характеристику кожного з посіяних гібридів, ділився досвідом їх вирощування.

Учасники семінару дізналися про перевагу гібридів озимого ріпаку, які поєднали в собі стабільність, високу врожайність, стійкість до вилягання та хворіб, якісне насіння, високий вміст олії. Кожен зміг визначити кращу технологію вирощування цієї культури.

Дні полів, які організовує компанія «Піонер» – це найкраща можливість ознайомитися із новими гібридами ріпаку, соняшника та кукурудзи, дізнатися про їхній потенціал в польових умовах.

Олег ТАРАСЮК, начальник відділу рослинництва управління агропромислового розвитку РДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.