З життя господарника

На Сокальщині зменшується поголів’я сільськогосподарських тварин

З початку року у сільгосппідприємств Сокальщини намітилася тенденція до зменшення поголів"я сільськогосподарських тварин, оскільки виробництво м"яса ВРХ та свиней є збитковим. Станом на 1 березня цього року у агропідприємствах району налічується 4,6 тисячі голів ВРХ, в тому числі 1,8 тисячі корів, 7,9 тисячі свиней, а це менше проти минулого року.

Основні причини, які призвели до цього  збитковість вирощування великої рогатої худоби та свиней, цінова політика переробних підприємств. За два місяці 2011 р. реалізаційна ціна 1 кг свинини становить майже 11 грн., а яловичини  1314 грн., яка не повертає затрат на вирощування худоби. Водночас зросли у порівнянні з минулим роком вартість кормів, палива та електроенергії.

Проте варто відзначити й позитивні моменти: у цьому році зросла продуктивність корів, яка за два місяці складає 459 кілограм, а це +24 кг до минулого року. Середньодобові прирости ВРХ становлять 448 г, а це +67 г, свиней 332 г (+38 г) до минулого року. З початку року агропідприємства району виробили 413 тонн м"яса, що на 208 тонн більше, ніж торік. Цей приріст відбувся за рахунок збільшення виробництва м"яса птиці та свиней.

Серед крупнотоварних агропідприємств Сокальщини найбільше реалізували м"яса ВРХ та свиней ПАФ "Білий Стік", ТзОВ "Галичхутро", ПП "Флора С", ПП "Агрофірма ім. Б. Хмельницького", ПП "Козацький курінь", ПАФ "Войславичі", птиці  ТзОВ "Агрітон".

 Агропідприємства району щоденно продають понад 15 тонн молока, вагому частку  понад 5 тонн, здають ПАФ "Білий Стік" та ДП "Молочні ріки".

Віктор ФЕДЮК, спеціаліст відділу рослинництва та тваринництва управління агропромислового розвитку РДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews