Головна / З життя господарника / Нині для тваринництва нелегкі часи

Нині для тваринництва нелегкі часи

На Сокальщині завжди шанували і плекали тваринництво. І нині сільгосппідприємства дбають про нього. Це підтверджують й показники 2012го. У суспільному секторі виробили 7041 тонну молока, що більше на 681 тонну – 111 відсотків. Зросла й продуктивність корів – на 663 кг, і за рік становить 4166 тонн. Виробили 1605 тонн м’яса, з них 506 яловичини, 514 свинини та 576 птиці. Збільшення зафіксували у виробництві яєць, загальна кількість яких становить 149,3 тисяч, що плюс 0,8 тисячі до рівня минулого року. Середньодобові прирости у 2012 році складають: у ВРХ 487 грам і у свиней – 352. У 2012ому зросло на 1,3 відсотка поголів’я ВРХ, яке складає 4429 тисяч голів, з них 1714 корів. На 0,7 відсотка зросло поголів’я свиней, яке складає 6572 голови, та в 14,2 рази поголів’я птиці (93 тисячі). Також збільшилося поголів’я сільськогосподарських тварин в господарствах приватного сектора: ВРХ на 5,3 відсотка, свиней – 7,8, дрібної рогатої худоби – на 35,9, птиці – на 5,1%.

На жаль, нині для тваринництва нелегкі часи. В першу чергу впливає невизначеність цінової політики переробних підприємств. Різкі коливання цін на м’ясо та молоко не дозволяють сільгосппідприємствам спланувати свою роботу, отримати прибутки, щоб в майбутньому вилучені кошти використати на модернізацію галузі. До того ж, на ринки завозять дешеве м’ясо зза кордону.

Лідерами в галузі тваринництва є ПАФ «Білий Стік», ПП «Агрофірма ім. Б. Хмельницького», ПАФ «Войславичі», ДП «Молочні ріки», ТзОВ «Галичхутро», ФГ «Жужіль», ПП «Козацький курінь». В цих господарствах в 2012 році збільшилося виробництво молока, а також зросла продуктивність тварин. Ефективно ведуть свинарство у ПП «ФлораС», ПАФ «Білий Стік», ТзОВ «Галичхутро». Крім традиційних галузей тваринництва, у районі помітна тенденція до відродження давно забутого вівчарства. Уже не перший рік успішно ним займаються у ФГ «Синочки» та ДВАТ «Шахта «Надія».

Нині селяни переконуються, що тваринництво – рятівна соломинка для них. На мою думку, перспектива галузі за молочним скотарством, впровадженням нових ефективних методів утримання й доїння корів та вирощування молодняка. Щодо приватного сектора, розвиток тваринництва – це об’єднання селян у заготівельнозбутові кооперативи. Успіх справи певною мірою залежить від економічних державних важелів, які зробили б розвиток тваринництва нашою найближчою перспективою. Галузь має існувати, бо виробляє стратегічні продукти, без яких немислиме життя людини: молоко і м’ясо. З іншого боку – це і органічні добрива, які підтримують родючість грунтів та дають високі врожаї.

Віктор ФЕДЮК, головний спеціаліст управління агропромислового розвитку.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

8 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!