Головна / З життя господарника / Соснівське лісництво займає понад п’ять тисяч гектарів

Соснівське лісництво займає понад п’ять тисяч гектарів

Але з настанням теплої погоди стають можливими і в нас лісові пожежі. Найбільш «гарячими» є липень і серпень. 

Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяють зростанню відвідання лісів населенням, з вини якого щорічно виникає найбільше пожеж в лісових масивах. Люди йдуть по ягоди, гриби, особливо багато їх зупиняється на ст. «Стриганка». І один кинутий недопалок може призвести до займання трави і дерев. 

Hеобережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей. Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно і нашим працівникам, хоча у лісництві створена пожежна дружина, є відповідна техніка.

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я. Якщо ж пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки – терміново сповістіть служби порятунку за телефоном «101» і повідомте про місце загоряння і як туди доїхати. Аби зберегти наше національне багатство – ліси, закликаю Вас, шановні краяни, дотримуватись Правил пожежної безпеки й обережно поводитись із вогнем на природі, не залишати вогнищ поблизу та безпосередньо у лісі, не кидати недопалків. Якщо Ви будете з розумінням і відповідальністю ставитись до цього, то ми збережемо своє зелене господарство і гідно називатимемося дбайливими господарями своєї землі.

Василь БИКОВ, лісничий Соснівського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 − eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!