З життя господарника

Відбулася звітна конференція Асоціації фермерів та приватних землевласників області

Дев’ятого лютого відбулася звітна конференція Асоціації фермерів та приватних землевласників області, на яку з'їхались фермери Львівщини та запрошені  президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, голова президії союзу СОК Іван Заєць, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, директор департаменту агропромислового розвитку Наталія Хмиз, депутати Львівської обласної ради, провідні науковці Львівщини в аграрній сфері. Сокальську делегація представляли голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Сокальського району Оксана Сало та фермери  Роман Іванчина, Богдан Стецишин, Михайло Дмитрук, Михайло Косівський та автор цих рядків.

Учасників конференції привітав голова ОДА О. Синютка, який переконаний, що саме фермери збережуть село. Тому обласна влада завжди буде на стороні фермерських господарств і людей, які працюють на землі. Опісля він висловив своє бачення розвитку сільського господарства в області та відповів на запитання присутніх. Чимало з них торкалися земельних питань, зокрема, доречності повторного виготовлення нормативно-грошової оцінки землі. Керівник області зосередив увагу на проблемі користування землею, зокрема реєстрації розпайованих земельних ділянок, й наголосив, що земля має бути відповідним чином зареєстрована і оформлена. 

Багато цікавого та корисного почули фермери у виступах науковців, які розповідали про селекційну роботу у рослинництві, впровадження сучасних ефективних технологій обробітку землі. 

Присутні також заслухали звіт голови Ярослава Кардаша про роботу обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників за минулий період. Доповідач, зокрема, зупинився на проблемах, які є у фермерів Львівщини, акцентував увагу на змінах в оподаткуванні для сільгоспвиробників та окреслив перспективний план роботи на майбутнє. Виступив на захист інтересів фермерів й президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, який наголосив, що сьогодні ті працюють у нелегких умовах, тому мають самотужки шукати можливості для розвитку власних господарств. Він також зазначав, що необхідно знову об'єднуватися для вирішення як політичних питань (наприклад повернення пільгового режиму оподаткування для фермерських господарств, які мають до 1000 гектарів землі в обробітку), бо нині фермерів прирівняли по оподаткуванню до європейських фермерів, але ніхто не задумався над тим, що ті мають дотацію на кожен гектар  300 євро, крім того  вигідні кредити, а також для них є доступною сучасна техніка, на яку держава дає велике відшкодування. Обговорили й багато інших проблем, зокрема, підготовки кваліфікованих фахівців тощо. 

Опісля відбулася жвава дискусія. Фермери у акцентували увагу на проблемних питаннях, що виникають у процесі діяльності, детально зупинились на конкретних конфліктних ситуаціях, та висловили бачення подальшого розвитку фермерства на Львівщині. Відтак наголосили на важливості співпраці та підтримки з боку влади. 
Директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Наталія Хмиз презентувала фермерам проект "500 успішних селянських господарств", який реалізується на Львівщині та запросила взяти в ньому участь. 

На конференції фермери Львівщини обрали делегатів на з'їзд фермерів, від Сокальщини  голову Асоціації фермерів та приватних землевласників Сокальського району, директора фермерського господарства "Дзвін" Оксану Сало та директора фермерського господарства "Воля" Михайла Косівського з с. Заболоття. Присутні висловили сподівання, що з'їзд об'єднає фермерів України, приверне увагу до наболілих проблем та допоможе відстояти та захистити їхні інтереси.

Михайло Веклин, фермер, депутат районної ради.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.