Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Торік на підтримку агровиробників Львівщини скерували понад 45 мільйонів гривень з обласного бюджету

У 2024 році кошти обласної програми підтримки аграрного сектору скерують на допомогу ветеранам війни.

На Львівщині діє Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства, адаптована до умов воєнного стану. Торік на її реалізацію виділили трохи більше ніж 45 млн гривень.

«Наша обласна Комплексна програма підтримки агровиробників у 2023 році мала найбільший бюджет за всю історію її існування. На початок повномасштабного вторгнення Львівщина була єдиною областю в Україні, яка мала програму підтримки місцевих сільгоспвиробників. У 2023 році ми стали рекордсменами за обсягами фінансування. Понад 45 млн з обласного бюджету ми скерували на п’ять різних напрямів, розподіливши їх між 167 учасниками. З огляду на те, що класичні програми підтримки з державного бюджету наразі не діють, наша обласна програма стала чудовою допомогою для мікро- та малих суб’єктів господарювання», – зауважила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Основні напрями, в яких аграрії Львівщини могли отримати співфінансування:

Фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів.
Цей напрям дозволив 25 аграріям отримати 18 млн 100 тисяч гривень кредитів на забезпечення своєї діяльності та для інвестування в об’єкти зберігання сільськогосподарської продукції і переробки.

Зокрема, у межах Комплексної програми кошти спрямували у створення цеху переробки картоплі, у виробництво корму для риби, цех з переробки сої – усе, щоб наша сировина перетворилася на готовий продукт і мала більшу вартість.

Важливо: Аграріїв області запрошують подавати заявки на отримання грантів інвестиційної Програми ФАО

Дотації за приріст поголів’я корів мікро- та малим суб’єктам господарювання.
У 2023 році дотації у сумі 22, 4 млн отримали 96 агровиробників на 747 корів. За рік програми фермери Львівщини зафіксували приріст поголів’я на 1470 корів.

Збільшення обсягів виробництва овочевих культур та окремих видів нішевих культур, шляхом здешевлення високо репродукційного насіння.

«Ці культури мають значний попит всередині країни та великий потенціал щодо експорту. У межах програми ми відшкодовували вартість високо репродукційного насіння. Завдяки цьому напряму 37 товаровиробників отримали компенсацію на суму майже 1,5 млн гривень. Це дало можливість засіяти сертифікованим насінням 360 гектарів зернових та 238 гектарів овочевих культур», – додала Тетяна Гетьман.

Агровиробники отримали дотації у розмірі 0,6 млн гривень на одиницю оброблюваних органічних сертифікованих угідь. Це дало змогу зберегти виробництво сертифікованої органічної продукції на площі майже 500 га.

Відшкодування відсотків за договорами фінансового лізингу.

Однією з ініціатив є компенсація відсотків за фінансовий лізинг. Спрямовані кошти у сумі 2,2 млн. грн. дозволили здешевити 45,5 млн. лізингових інвестицій, які спрямовано на придбання сільськогосподарської техніки та обладнання.

У 2024 році на виконання заходів Комплексної програми передбачили фінансування у розмірі 5 млн гривень. Кошти скерують на надання пільгових кредитів до 700 тисяч під 3% річних терміном до 5 років агровиробникам – учасникам бойових дій.

До уваги військовослужбовців! Якщо ми маєте земельну ділянку та зареєстрований бізнес, можете звернутися до департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА та отримати інформацію, як отримати кошти.

Учасниками програми торік стали, як місцеві виробники, так і представники релокованих підприємств.

«Після початку повномасштабного вторгнення, ми переїхали з Донеччини. Наш бізнес там вщент зруйнований, в тому числі сільськогосподарська техніка. Після релокації ми придбали ферму у Дрогобицькому районі і почали займатися рослинництвом. Окрім цього, основний наш напрямок діяльності – вирощування великої рогатої худоби м’ясного напряму. Ми скористались обласною програмою підтримки агровиробників, завдяки якій отримали дотацію за приріст поголів’я корів. Це суттєва підтримка для нашого бізнесу. У майбутньому хочемо запустити в роботу великий цех з переробки м’яса ВРХ та вийти на міжнародний ринок», – розповів заступник директора ТзОВ «Меринос-Захід» Станіслав Карпенко.

«Наше господарство займається вирощуванням зернових культур, найбільша з яких – картопля. Щороку ми вирощуємо від 2 тисяч тонн картоплі. Торік ми отримали фінансову допомогу у розмірі 1,8 млн гривень на переробку картоплі. За ці кошти ми закупили обладнання, установку для автоматичної пакувальної лінії, яка дозволяє нам зекономити час та збільшити продуктивність процесу сортування картоплі. Раніше близько 20% картоплі ми продавали на крохмаль за ціною 3 гривні за кілограм. Зараз ми створили додаткові робочі місця та можемо цю картоплю переробляти на фрі та продавати її значно дорожче», – поділився голова фермерського господарства «Загірянське» Євген Нагірний.

Exit mobile version